MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na jakiej zasadzie będzie renta wdowia 2023 w Polsce? Można dostać aż 7600 złotych. Jakie są zasady? Projekt znajduje się w Sejmie

wt
Renta wdowia. Jak je będzie można otrzymać? Projekt jest już w Sejmie! Renta wdowia miałaby trafić także do wdowców, a osamotniony senior miałby szansę wybrać - czy chce zachować swoje świadczenie i zwiększyć je o połowę renty rodzinnej po zmarłym małżonku, czy dostać połowę swojej emerytury i rentę rodzinną w całości. Oto szczegóły!

WIĘCEJ TUTAJ LUB NA KOLEJNYCH STRONACH>>>
Renta wdowia. Jak je będzie można otrzymać? Projekt jest już w Sejmie! Renta wdowia miałaby trafić także do wdowców, a osamotniony senior miałby szansę wybrać - czy chce zachować swoje świadczenie i zwiększyć je o połowę renty rodzinnej po zmarłym małżonku, czy dostać połowę swojej emerytury i rentę rodzinną w całości. Oto szczegóły! WIĘCEJ TUTAJ LUB NA KOLEJNYCH STRONACH>>>Archiwum Polska Press
Renta wdowia. Jak je będzie można otrzymać? Projekt jest już w Sejmie! Renta wdowia miałaby trafić także do wdowców, a osamotniony senior miałby szansę wybrać - czy chce zachować swoje świadczenie i zwiększyć je o połowę renty rodzinnej po zmarłym małżonku, czy dostać połowę swojej emerytury i rentę rodzinną w całości. Zobacz szczegóły!

Spis treści

Zobacz wideo: Tak wyglądają teraz kontrole zwolnień lekarskich. Oni są na celowniku ZUS

od 16 lat

Renta wdowia w Sejmie. Jakie korzyści

Renta wdowia znalazła się w Sejmie za sprawą OPZZ oraz Lewicy, które wspólnie zaangażowały się w sprawie zbierania podpisów pod projektem ustawy. Pomysł cieszy się niemałym zainteresowaniem, ponieważ udało się zebrać aż 200 tys. podpisów, podczas gdy wymagane jest 100 tys. podpisów, aby można było przedłożyć obywatelski projekt do Sejmu. Jeśli nowe świadczenie weszłoby w życie, stałoby się to z korzyścią dla szerokiego grona polskich seniorów.

Polecamy

Renta rodzinna może zostać przyznana wdowie i wdowcowi, a w szczególnych przypadkach mogą po nią wystąpić także inni członkowie rodziny. Jak wskazuje jednak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, obecnie renta rodzinna dla wdowy to najczęstsza postać tego świadczenia.

Renta wdowia w Polsce. Jakie warunki trzeba spełnić

Renta rodzinna to 85 proc. świadczenia, które dostawał/dostałby mąż lub żona. Dlatego też nie ma możliwości wskazania określonej kwoty renty rodzinnej obowiązującej dla wszystkich. Zawsze ta stanowi część świadczenia konkretnej osoby, a osoba, która ma możliwość pobierania renty rodzinnej, musi wybierać - swoje świadczenie lub 85 proc. świadczenia zmarłego współmałżonka.

OTO WARUNKI JAKIE TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ NAWET 7600 ZŁOTYCH RENTY WDOWIEJ. WIĘCEJ TUTAJ>>>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Na jakiej zasadzie będzie renta wdowia 2023 w Polsce? Można dostać aż 7600 złotych. Jakie są zasady? Projekt znajduje się w Sejmie - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto