MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na tych uczelniach najlepiej zdano egzamin lekarski. Studenci z Poznania w czołówce. Mamy ranking!

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Jak poszedł Końcowy Egzamin Lekarski? Studenci których uczelni wypadli najlepiej? Na którym miejscu uplasowała się poznańska uczelnia? W galerii znajdziesz 10 uczelni medycznych z najlepszym wynikiem.

Przejdź dalej -->
Jak poszedł Końcowy Egzamin Lekarski? Studenci których uczelni wypadli najlepiej? Na którym miejscu uplasowała się poznańska uczelnia? W galerii znajdziesz 10 uczelni medycznych z najlepszym wynikiem. Przejdź dalej -->pixabay.com
Dostępne są już wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej 2024 r. Przystąpili do niego absolwenci uczelni medycznych, którzy chcą zostać lekarzami. Zdany egzamin pozwala uzyskać pełne prawo wykonywania zawodu lekarza w Polsce. Wśród zdających tzw. LEK byli również przyszli medycy z Poznania. Jak im poszło i jak wypadli na tle studentów z innych miast?

Końcowy Egzamin Lekarski to egzamin państwowy konieczny do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza w Polsce. Egzaminy te odbywają się w dwóch sesjach - wiosennej i zimowej. Trwa on cztery godziny i składa się z 200 zadań zamkniętych. By uzyskać pozytywny wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56 proc. maksymalnej liczby punktów z testu.

Niedawno absolwenci uczelni medycznych przystąpili do egzaminu lekarskiego w sesji wiosennej 2024 r. Teraz Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało zbiorcze wyniki końcowe. Największy uzyskany wynik wyniósł 194 punkty na 197 możliwych. Najniższy zaledwie 52 punkty. Wynik poniżej wymaganego progu uzyskało 210 osób, tym samym nie zdając egzaminu. Łącznie do tegorocznego egzaminu w wiosennej sesji przystąpiło 9 818 absolwentów szkół medycznych.

Jak się okazuje, studenci z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wypadli bardzo dobrze na tle przyszłych medyków z innych miast - znaleźli się na podium. Ich średni wynik wyniósł 167,82 pkt (maks. 190 pkt, min. 78 pkt.).

Jak poszedł Końcowy Egzamin Lekarski? Studenci których uczelni wypadli najlepiej? Na którym miejscu uplasowała się poznańska uczelnia? W galerii znajdziesz 10 uczelni medycznych z najlepszym wynikiem.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Turystyczna Wielkopolska: Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Na tych uczelniach najlepiej zdano egzamin lekarski. Studenci z Poznania w czołówce. Mamy ranking! - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto