Polecamy

Skok stulecia, czyli kradzież 8 mln zł w Swarzędzu © KWP Poznań
[3/12]

Skok stulecia, czyli kradzież 8 mln zł w Swarzędzu

10 lipca 2015 r. w Swarzędzu jeden z konwojentów bankowych zniknął z furgonetką, w której znajdowało się 8 mln zł. Jak się okazało, mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej pod fałszywym nazwiskiem. W ramach przygotowań całkowicie zmienił swój wygląd - ogolił się na łyso, zapuścił brodę i dzięki specjalnym lekom szybko przybrał na wadze. Aby nie zostawiać odcisków palców, przez cały czas pracy używał rękawiczek.

Dopiero po kilku miesiącach policjantom udało się wpaść na trop jednej z osób zamieszanych w skok, a później na kolejne, w tym głównego sprawcę, którym okazał się Krzysztof W. Za swój czyn został skazany na 8 lat i 2 miesiące pozbawienia wolności. Ze skradzionych 8 mln zł udało się odzyskać zaledwie kilkaset tysięcy.

Zobacz pozostałe kradzieże ----->


W ostatnich latach w naszym regionie dochodziło do wielu kradzieży, które odbiły się szerokim echem. Wiele z nich było bardzo nietypowych – skradziono choćby żywego koziołka z zoo czy 15-kilogramowego kebaba! Wiele mówiło się też o kradzieży z 2000 roku, kiedy z muzeum zniknął jedyny w Polsce obraz Moneta.

Najnowsze wiadomości

reklama