Najważniejsze są punkty

LIC
Rozgrywająca Quaya Monika Barenyiova (w białym stroju) mija Paulinę Pawlak  Fot. T. Rytych
Rozgrywająca Quaya Monika Barenyiova (w białym stroju) mija Paulinę Pawlak Fot. T. Rytych
Poznanianki pokonały Szkołę Mistrzostwa Sportowego, ale styl w jakim tego dokonały, nie mógł wzbudzić zachwytu. Najważniejsze jednak, że Quay zdobył komplet punktów, bo jest to kolejny krok do osiągnięcia ...

Poznanianki pokonały Szkołę Mistrzostwa Sportowego,
ale styl w jakim tego dokonały, nie mógł wzbudzić zachwytu.

Najważniejsze jednak, że Quay zdobył komplet punktów, bo jest to kolejny krok do osiągnięcia celu, jakim jest utrzymanie się w lidze.

Po efektownym zwycięstwie nad Zapolexem Toruń, wydawało się, że również z SMS-em poznanianki powinny sobie poradzić bez większych kłopotów. Tymczasem podopieczne Andrzeja Słabęckiego zagrały zdecydowanie poniżej swoich możliwości i przy tym trafiły na silny opór młodych koszykarek. Tylko dzięki znakomitej grze Karoliny Żurkowskiej i w końcówce Emili Lamparskiej, przesądziły losy pojedynku na swoją korzyść.

Przez niemal całe 40 minut żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć znaczącej przewagi. W pierwszej połowie zespół gości częściej był na prowadzeniu, najwyższe osiągnęły w 13 min (25:19), po celnej ,,trójce’’ Anny Pamuły. W drugiej kwarcie na parkiecie pojawiła się Karolina Żurkowska, która wniosła sporo ożywienia w poczynania koleżanek. Żurkowska, która niedawno wróciła do pełnej dyspozycji po kontuzji, imponowała agresywną grą w defensywie, dynamicznymi i co najwazniejsze skutecznymi atakami. SMS jednak nie ustępował, miejscowe często nie mogły sobie poradzić z wysokimi Izabelą Piekarską i Aleksandrą Chomać. Do przerwy poznanianki wygrywały tylko 33:32.

Dopiero w IV kwarcie zarysowała się lekka przewaga poznańskiej drużyny. W 34 min Emilia Lamparska trafiła do kosza i przy tym była faulowana. Celnie wykonała rzut wolny i wówczas było 62:55 dla Quaya. Nadzieje na korzystny wynik dość szybko przywróciła Pamuła, która została sfaulowana przy rzucie za trzy punkty. Piłka wylądowała w koszu, a dodatkowa warszawianka ,,poprawiła’’ z linii rzutów wolnych. Wówczas dało o sobie dać doświadczenie Lamparskiej, która w ważnych momentach zdobyła punkty, na wagę zwycięstwa..

Quay POSiR - SMS Warszawa 75:69

(15:20, 18:12, 17:18, 25:19)

Quay: Żurkowska 25, Lamparska 14, Korgiel 12, Najmowicz 8, Barenyiova 7, Karpińska 3, Kvasnika 2, Dłużyk 2.

SMS: Piekarska 14, Pawlak 13, Leciejewska 9, Pamuła 9, Chomać 8, Skorek 7, Dąbkowska 4, Błaszczak 3, Kowalczyk 1, Krężel 1.

Wyniki

1. runda play off

O miejsca 1-8: Meblotap AZS Chełm - CCC Aquapark Polkowice 61:67 (stan rywalizacji 3:0 dla CCC Aquapark i awans Aquapark).

Cukierki Odra Brzeg - Lotos VBV Clima Gdynia 80:112 (stan rywalizacji 3:0 dla Lotosu i awans dla Lotosu).
Wisła Kraków - PZU Polfa Pabianice 36:60 (stan rywalizacji 3:0 dla PZU Polfy i awans Polfy).