Nasze Miasto Gra: Poznajcie pierwsze zespoły! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Paulina Rezmer
Superhalo GŁOSOWANIE TUTAJ mat. zespołów
Nasze Miasto Gra: Przedstawiamy Wam pierwsze zespoły, które biorą udział w naszej zabawie. Wasze głosy sprawią, że jeden z nich może zagrać na tegorocznym Lux Fest w Hali Arena. Głosowanie w konkursie potrwa do 21 maja.

BULBWIRES

Śmieją się, że Keith Richards z The Rolling Stones zgłosiłby się na technicznego, ale lekarze zabronili mu dźwigać, a Lemmy Kilmister po przesłuchaniu ich debiutanckiej płyty odzyskał słuch nadszarpnięty latami grania z Motorhead. Trudno w to nie uwierzyć. Bulbwires nie próbują wymyślać rocka na nowo. Pokornie, jak na rock'n'rollowców rzecz jasna, czerpią z klasyki.

Grają głośno, surowo, fizycznie i... są zaklinaczami własnego sukcesu. Ich sceniczna żywiołowość dorównuje wigorowi tych, którzy tworzyli rock and rolla i bardzo szybko zjednuje publiczność. Choćby tę festiwalową. Bulbwires zasiliło ubiegłoroczny Jarocin, małą scenę Woodstocku, OFF Festival i Open'er. W kameralnych wnętrzach też radzą sobie świetnie, czego dowodem były pełne sale koncertowe podczas trasy po... Warszawie.

Zespół składa się z doświadczonych i wziętych muzyków, świetnie odnajduje się w rockowej stylistyce czego dowodem jest wydana w 2014 roku płyta pt. Bulbwires.

De INDIGO

Kaliska formacja De Indigo nie waha się specjalnie, gdy przychodzi do gatunkowego określenia się. Twierdzą, iż blisko im do alternatywnego rocka, ale bardziej precyzyjni melomani nie odmówiliby im miejsca w szufladce new prog. Gdyby zechcieć szukać "sławnych wzorców", wybór większości słuchaczy z pewnością padnie na Muse. Ale porównania nie są tu konieczne, bo De Indigo wypracowało swój charakterystyczny styl, który w dużej mierze zawdzięcza wokaliście. Jeden Dawid Staniek za mikrofonem śpiewa tak, jakby było go co najmniej czterech, wprawnie zmieniając barwę.

Dzieje się w Atmosferze: Sprawdź tutaj!

De Indigo toruje sobie miejsce nie tylko na scenie Lux Festu. Walczy też (głosami słuchaczy radiowej Trójki) o miejsce na Seven Festivalu w Węgorzewiei Life on Stage w Oświęcimiu.

NASZE MIASTO GRA - GŁOSUJCIE TUTAJ

SUPERHALO

W oddalonym od Poznania o niecałe 50 km Porażynie dzieje się prawdziwa magia. W studio Vintage Records "powstaje głośny, męski, rock and rollowy" muzyczny dorobek grupy Superhalo. Po świetnie przyjętym albumie Czerwona zabrali się do intensywnej pracy nad kolejnym krążkiem, w nowym, mocnym składzie. Frontmanem formacji jest Krzysztof "Kidd" Adamski, który wymyka się definicjom jako wokalista. Przybrudzonej rockowej barwy zazdrości mu z pewnością niejeden rockman.

Polecamy też: SUPERHALO zagrało pod Minogą. Poznań potrzebuje więcej takich koncertów!

- Pracujemy bez przerwy - przyznaje Szymon Simon Szymkowiak, gitarzysta Superhalo. - W czwartek, 14 maja gramy w poznańskim Alligatorze, a zaraz potem rozpoczynamy zdjęcia do teledysku do singla "God Awaits Me Across The River"- informuje.

RUST

O ekipie Rust z Poznania pisaliśmy już niejednokrotnie. Uważnie śledzimy ich burzliwą i pełną fajerwerków karierę, i tym bardziej cieszy nas, że dołączyli do akcji NMG. Dowód? Sprawdźcie tutaj!)

Wydana w ubiegłym roku płyta White Fog to dowód na to, że dobre rzeczy dojrzewają długo i choć rodzą się w twórczym, w tym wypadku trwającym dziesięć lat, cierpieniu warto na nie poczekać. Poznaniacy mają za sobą wiele festiwali, a przed sobą (podobnie jak Superhalo) support amerykańskiej legendy Airbourne. Prawdziwą petardę Rust odpali też z pewnością w Srebrnej Górze, gdzie 30 maja zasili program pierwszego festiwalu PodRóżni organizowanego w niecodziennej scenerii XVIII-wiecznego fortu. 23 maja poznaniacy zagrają też w szczecińskim klubie Free Blues.

LUNATIC ASYLUM

Metalowe zacięcie cechuje formację Lunatic Asylum z Gniezna. Największym plusem formacji jest Mateusz Zawiślak, wokalista, który - choć dobrze porusza się w stylistyce rockowej - przywołuje na myśl... bluesowe brzmienia.

Lunatic Asylum to ciężkie, surowe i proste brzmienia. Ale muzycy zapewniają, że podczas koncertów sprawdzają się perfekcyjnie, a każdy z ich występów jest niepowtarzalny. - Śmiało można powiedzieć, iż lokalnie nasz zespół wyrobił już sobie pewną renomę i ma grono wiernych fanów - deklarują muzycy. Do plebiscytu Nasze Miasto Gra zgłosili utwór "Szkoło", z ich debiutanckiego demo.

Czytaj też: LUX FEST 2015

ABSTRAKT

Rock progresywny w wydaniu proponowanym przez poznaniaków z zespołu Abstrakt to melodyjne brzmienia umiejętnie wmiksowane w ciężkie gitary... i odwrotnie. Wydany w ubiegłym roku album Limbosis to dowód na to, że w progresywnym rocku jest jeszcze mnóstwo niezagospodarowanych obszarów, w które z teatralną nonszalancją wkracza Abstrakt.

Średnia długość utworu na płycie to 9 minut. Ich koncerty wymagają od słuchaczy zaangażowania i skupienia uwagi. Trudno dziś uwierzyć, że członkowie Abstraktu wyrośli z punkowej i hip-hopowej kultury muzycznej.

**O kolejnych zespołach biorących udział w NaM Gra przeczytacie już wkrótce.

NASZE MIASTO GRA - GŁOSUJCIE TUTAJ**

Wideo

Dodaj ogłoszenie