Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niemy protest

Redakcja
Bez megafonów, bębnów, przemarszu ulicami miasta poznańska Kampania Przeciw Homofobii upominała się o prawa lesbijek, gejów oraz osób bi- i transseksualnych. W Poznaniu obchodzono Dzień Milczenia.

Dzień Milczenia zaczęto organizować w Polsce zaledwie cztery lata temu – wzorem był zachodni Day of Silence – wydarzenie, gdy młodzież oraz nauczyciele składają jednodniowe śluby milczenia, aby w ten sposób zwrócić uwagę na ciszę, jaka panuje wokół problemów gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów. W naszym kraju organizacją Dnia Milczenia zajmują się przede wszystkim członkowie Kampanii Przeciw Homofobii wspomagani (tak jak w poznańskim przypadku) przez działaczy Amnesty International.

W sobotnie popołudnie na ul. Półwiejskiej kilkunastu młodych ludzi stanęło w kręgu niedaleko pomnika Starego Marycha. Wszyscy mieli usta zaklejone taśmą. To symbol zmowy milczenia jaka panuje wokół problemów osób o innej niż heteroseksualna orientacji.

- Właśnie takie akcje są potrzebne – mówi młoda dziewczyna czytając otrzymaną od protestujących ulotkę. – Nie marsze, czy parady ale właśnie coś takiego. To zwraca uwagę i każe się zastanowić.

W ciągu 15 minut milczenia kilkaset ulotek trafiło w ręce przechodniów. Kwadrans milczenia zakończył dźwięk gwizdków.


wystawa pod

patronatem
MM
Moje

Miasto Poznań
12 czerwca
2010
Poznań - Szczecin - Poznań
od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto