Niespodzianka z Ósemką

JAC
Zbigniew Juszczak (z prawej) zdobył dwie bramki, a Pocztowiec rozgromił Lecha 14:0. Fot. P. Jasiczek
Wiele ciekawego działo się podczas dwóch pierwszych kolejek rozgrywek hokeja na trawie mężczyzn. Największą niespodziankę sprawił zespół absolutnego beniaminka rozgrywek - Ósemka Tarnowskie Góry - wygrywając u siebie z ...

Wiele ciekawego działo się podczas dwóch pierwszych kolejek rozgrywek hokeja na trawie mężczyzn. Największą niespodziankę sprawił zespół absolutnego beniaminka rozgrywek - Ósemka Tarnowskie Góry - wygrywając u siebie z Polonią Środa 1:0, a bramkę z krótkiego rogu dla gospodarzy zdobył tuż przed końcem spotkania Rafał Sołtysik.
Pierwszym liderem rozgrywek został poznański Grunwald, który po zaciętym spotkaniu pokonał AZS AWF 3:2 oraz wygrał na Śląsku 3:0. Twardy opór stawili wojskowym akademicy, którzy prowadzili 1:0 i 2:1. Jednak w ciągu trzech minut Grunwald zdobył dwie bramki i zainkasował trzy punkty.
Wiceliderem jest mistrz Polski Pocztowiec, który rozgromił Lecha 14:0! Łącznościowcy nie mieli litości dla rywala i po 10 minutach wygrywali już 4:0. W pierwszej połowie podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego zdobywali bramki przeciętnie co trzy minuty. W drugiej części zwolnili jednak tempo gry i skończyło się na czternastu bramkach. Cztery gole zdobył w tym meczu Rafał Grotowski. Łącznościowcy wykorzystali też wszystkie (cztery) krótkie rogi, a do siatki po dwa razy trafili bracia Zbigniew i Mirosław Juszczakowie.

Grad bramek obejrzeli sympatycy hokeja w Gnieźnie. Miejscowy Start gościł rywali z Pałuk i w obu przypadkach padły remisy. W meczu z Gąsawą, Start przegrywał już 1:4, ale zdołał doprowadzić do remisu w ostatnich sekundach. Z kolei w pojedynku z Rogowem gnieźnianie prowadzili 5:3, ale nie udało im się zwyciężyć. To był udany weekend dla drużyn z Pałuk, które wywiozły także po punkcie z Torunia.