Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

No Women No Art także dla dzieci i poruszających się z wózkami [WIDEO]

MMR
Wiodącym projektem festiwalu jest projekt "Ulice są nasze". Udział bierze w nim m.in. Agata Olek, która zasłynęła z oszydełkowania byka - symbolu Wall Street
Wiodącym projektem festiwalu jest projekt "Ulice są nasze". Udział bierze w nim m.in. Agata Olek, która zasłynęła z oszydełkowania byka - symbolu Wall Street www.agataolek.com
Wielkopolski Alfabet Pisarek, Aleja Wielkopolanek, wycieczka szlakiem wielkopolskich pisarek oraz krytyczna masa wózkowa będą towarzyszyć kolejnej edycji festiwalu No Women No Art.

Już 17 listopada startuje czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W kilku blokach tematycznych, poświęconych sztuce audiowizualnej, muzyce, kinu, modzie i designowi, prezentowane będą artystyczne dokonania kobiet. Nowością jest cykl wydarzeń dla dzieci, takich jak baśń muzyczna w Teatrze Wielkim, czytanie bajek czy wystawa „Znośna Bogucka”.

Zobacz także: "Lady Makbet mceńskiego powiatu" w Teatrze Wielkim w Poznaniu

- Chcemy zaproponować najmłodszej publiczności udział w wartościowych wydarzeniach. Z natury rzeczy najczęściej kobiety tworzą sztukę przeznaczoną dla dzieci. My chcemy pokazać, że ta szuka wcale nie musi być słodka, zabawna czy w jakiś sposób rozkoszna, że może być mądra tak jak bajki Moniki Prześlugi czy wciągająca, tak jak są ilustracje Katarzyny Boguckiej – mówi Agata Kołacz, rzecznik prasowy festiwalu.

Więcej filmów w serwisie Głos.TV:
Anarchiści zakłócili urodziny F-16
Poznań. Feta za pieniądze miasta
Mobilne Muzeum JP II w Poznaniu

Pierwsze wydarzenia dotyczące festiwalu już za nami. Odbyło się m.in. spotkanie „Czy sztuka ma płeć” zorganizowane z Teatrem Wielkim, z kolei w poznańskich tramwajach pojawiły się już wizerunki wybranych wielkopolskich pisarek. Ale to, co najważniejsze, czyli liczne spotkania, koncerty, wydarzenia związane z modą i designem oraz projekt „Ulice są nasze”, dopiero się odbędą. Temu ostatniemu towarzyszy zapowiadana od jakiegoś czasu krytyczna masa wózkowa.

Zobacz także: Przez Poznań przejedzie krytyczna masa... wózkowa

- Chcemy pokazać problem, który dotyka wielu z nas, czyli rodziców z dziećmi oraz ludzi niepełnosprawnych, którzy poruszają się na wózkach. Chodzi o te wszystkie przeszkody, które napotykamy na mieście i których ludzie nieporuszający się z wózkami nie dostrzegają. Są to wysokie krawężniki, dziury, schody, brak wind - mówi Joanna Stankiewicz, dyrektor festiwalu No Women No Art.

W ramach prezentacji sztuki tworzonej przez kobiety planowane są m.in. targi projektantów Ściegi Ręczne czy sadzenie drzew ku czci Wielkopolanek na poznańskiej Cytadeli. Festiwal No Women No Art potrwa do 22 listopada.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto