Noteć popłynęła

Ryszard BINCZAK
Ostrowianie zainkasowali komplet punktów pokonując Noteć Inowrocław. Mecz był dobrym widowiskiem, gdyż na szczęście gospodarze nie dostosowali się do kiepskiego poziomu prezentowanego przez podopiecznych Piotra Barana.

Nikt w Ostrowie nie miał wątpliwości, że Gipsar ten mecz wygra. Jedyną niewiadomą były tylko rozmiary tego zwycięstwa. Poza tym, fani basketu chcieli obejrzeć w akcji trzech koszykarzy, którzy swego czasu bronili barw Stali, a obecnie występujący w Noteci- Piotra Czaskę, Chrisa Sneeda i Rusłana Bajdakova, którzy w ostrowskiej hali zaprezentowali się zdecydowanie najlepiej. Pierwsze minuty należały do gości, którzy niespodziewanie prowadzili 8:3. Jednak ostrowianie szybko opanowali nerwy i po celnych trafieniach za trzy punkty w 5 minucie prowadzili już 13:10. Każda kolejna akcja w wykonaniu gospodarzy była coraz lepsza, a że i w obronie spisywali się doskonale, to pierwszą kwartę wygrali aż 32:14. W drugiej szkoleniowiec dał szanse pokazania się rezerwowym. Ci początkowo byli trochę zagubieni, ale cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. W trzeciej kwarcie ponownie brązowi medaliści zagrali koncertowo i przypieczętowali wygraną.
W meczu tym szczególnie mógł się podobać Eric Elliott, który doskonale rozgrywał oraz zdobywał ważne punkty. Również reprezentanci Polski - Wojciech Szawarski i Paweł Szcześniak - pokazali, że potrafią grać w koszykówkę na wysokim poziomie. Pod koszem nie błyszczał Konstantin Furman, który zaliczył ledwie jedną zbiórkę w ataku. Dla porównania Rusłan Bajdakov ukończył mecz z pięcioma, a Chris Sneed z czterema zbiórkami w ataku.

Gipsar Stal Ostr. - Noteć Inowrocław 103:69

(32:14, 14:23, 34:10, 23:22).

Gipsar Stal: Hester 25 (5x3), Szawarski 20 (2x3), Elliott 16 (4x3), Szcześniak 16, D. Parzeński 12, Furman 10 (1x3), Sroka 2, Danusewicius 2, Stankevicius 0, M. Parzeński 0.

Noteć: Sneed 19, Czaska 10, Mrożek 10, Bajdakov 9, Żytko 9 (1x3), Szubagra 5, Sawicki 5 (1x3), Radke 2.