MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe lokalizacje izby przyjęć i punktu nocnej opieki zdrowotnej w Poznaniu Przenoszą się do nowych budynków szpitala

Marta Jarmuszczak
Marta Jarmuszczak
W przyszłości Izbę Przyjęć zastąpi Szpitalny Oddział Ratunkowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.
W przyszłości Izbę Przyjęć zastąpi Szpitalny Oddział Ratunkowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. fernandozhiminaicela/Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Izby Przyjęć oraz punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przenoszą swoją działalność do nowych obiektów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej 55. Zmiana ta ma na celu poprawę dostępności i jakości świadczonych usług. Przeprowadzka jest podzielona na etapy, z których pierwszy już się rozpoczął.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu dokonał znaczącej zmiany w organizacji swoich punktów opieki zdrowotnej. Do tej pory pacjenci korzystali z Izby Przyjęć oraz punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zlokalizowanych przy ulicach Przybyszewskiego 49 i Grunwaldzkiej 16/18. Od teraz wszystkie te usługi będą świadczone w nowo wybudowanych obiektach przy ulicy Grunwaldzkiej 55.

Etapy przeprowadzki

Przenosiny Izby Przyjęć oraz punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej do nowych budynków Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego są zaplanowane w dwóch etapach. Pierwszy z nich miał miejsce w piątek, 19 kwietnia, kiedy to Izby Przyjęć przeniosły się do nowej lokalizacji przy ul. Grunwaldzkiej 55. Drugi etap, zaplanowany na piątek, 26 kwietnia, dotyczy punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, popularnie nazywanego "wieczorynką", który również zmieni adres na Grunwaldzką 55.

Przeprowadzka ta jest ważnym krokiem w procesie modernizacji i poprawy dostępności usług medycznych w Poznaniu. Nowe budynki szpitala oferują lepsze warunki zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego.

Kiedy udać się do "wieczorynki", Izby Przyjęć lub SOR?

Placówki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, znane jako "wieczorynki", są dostępne dla pacjentów potrzebujących nagłej pomocy medycznej w godzinach, kiedy pozostałe punkty opieki zdrowotnej są zamknięte. Są one otwarte w dni powszednie od 18:00 do 8:00 rano następnego dnia, a także przez całą dobę w weekendy i dni świąteczne. Co ważne, do skorzystania z ich usług nie jest potrzebne skierowanie ani wcześniejsza rejestracja.

W "wieczorynkach" pacjenci mogą otrzymać pomoc w przypadku nagłego zachorowania, pogorszenia stanu zdrowia, gdy domowe sposoby leczenia nie przynoszą poprawy, lub w sytuacji, gdy opóźnienie wizyty u lekarza mogłoby negatywnie wpłynąć na zdrowie pacjenta. Ponadto, w przypadku nagłego zaostrzenia choroby przewlekłej, "wieczorynka" również jest miejscem, do którego warto się udać.

Warto pamiętać, że w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, zawsze należy zgłosić się do Izby Przyjęć, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub wezwać karetkę pogotowia.

Pełną listę punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, Izb Przyjęć oraz Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych działających w Wielkopolsce, wraz z adresami i rejonami wyjazdowymi, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej sfz-poznan.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto