Nowy budynek onkologii dziecięcej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu prawie gotowy. Zobacz, jak wygląda! [ZDJĘCIA]

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera w Poznaniu jeszcze tego lata przeniesie się do nowo powstałego budynku. Jej lokalizacja szczególnie nie ulegnie zmianie - nowy obiekt stoi bliżej ulicy Szpitalnej niż dotychczasowy. Jak mówią przedstawiciele kliniki, to ważna inwestycja dla całego szpitala.  - To duży komfort zarówno dla pacjentów, jak i dla samego personelu - dodają lekarze.

Zobacz, jak teraz wygląda nowy obiekt --->
Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera w Poznaniu jeszcze tego lata przeniesie się do nowo powstałego budynku. Jej lokalizacja szczególnie nie ulegnie zmianie - nowy obiekt stoi bliżej ulicy Szpitalnej niż dotychczasowy. Jak mówią przedstawiciele kliniki, to ważna inwestycja dla całego szpitala. - To duży komfort zarówno dla pacjentów, jak i dla samego personelu - dodają lekarze. Zobacz, jak teraz wygląda nowy obiekt --->Adam Jastrzębowski
Udostępnij:
Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera w Poznaniu jeszcze tego lata przeniesie się do nowo powstałego budynku. Jej lokalizacja szczególnie nie ulegnie zmianie - nowy obiekt stoi bliżej ulicy Szpitalnej niż dotychczasowy. Jak mówią przedstawiciele kliniki, to ważna inwestycja dla całego szpitala. - To duży komfort zarówno dla pacjentów, jak i dla samego personelu - dodają lekarze.

- Poprawi się zarówno komfort hospitalizowanych pacjentów, jak i komfort pracy personelu

- dr hab. n. med. Katarzyna Derwich, z-ca kierownika Kliniki ds. naukowych i dydaktycznych.

W nowym budynku pomoc będzie mogło otrzymać jednocześnie 48 pacjentów. W całym szpitalu znajdują się jedno- i dwuosobowe sale, każda z prywatną łazienką i rozkładanymi fotelami dla rodziców.

Na parterze zlokalizowany został oddział dzienny i izba przyjęć. Znajduje się tu osiem sal dziennego pobytu, poradnie, punkt pielęgniarski, recepcja, świetlica i gabinety, w tym również gabinet psychologa, którego nie było dotychczas. Na pierwszym piętrze przygotowywany jest oddział dzieci starszych. Pomieści on 21 pacjentów. Drugie piętro to oddział dzieci młodszych, gdzie jednocześnie przebywać będzie mogło 19 pacjentów.

Nowy budynek Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera w Poznaniu. Zobacz, jak obecnie wygląda:

W budynku znajduje się także piwnica, która również została zagospodarowana na potrzeby szpitala.

- Tutaj dostępna będzie sala rehabilitacyjna, której wcześniej nie było, ale też patomorfologia. Również na tym poziomie znajdą się szatnie dla personelu

- mówi prof. Jacek Wachowiak, kierownik Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej.

Piętro -1 zagospodarowane zostało również z myślą o rodzicach małych pacjentów. To właśnie tu opiekunowie będą mogli przechowywać swoje rzeczy w szafkach zamykanych na klucz. Do dyspozycji rodziców będzie także kuchnia, a nawet pomieszczenie z pralką i suszarką.

W piwnicy znajdzie się też Centralna Apteka Leku Cytostatycznego. To właśnie w niej zamontowano cztery specjalne śluzy materiałowe do podaży leków. Koszt takiej śluzy to ok. 170 tys. złotych. Zakup jednej z nich był możliwy dzięki środkom zebranym w ramach akcji Tennis Art.

- Właśnie dzięki wsparciu ludzi z takimi sercami bardzo wiele udało się zrobić. Bez tego wsparcia nie odważylibyśmy się zacząć takiej inwestycji

- mówi prof. Jacek Wachowiak.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby kliniki nastąpi w sierpniu tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie