O krok od mistrzostwa

Marcin SMYTRY
Wicemistrzowie Polski wystĄpili w następujĄcym skŁadzie: Jacek Kalkstein, Patryk BŁaszczak, Piotr Loba, Mateusz Zawieja, Adam Hoedke, Emanuel Filipow, JarosŁaw Ratajczak, Bartosz Salamon, Krzysztof Wolkiewicz, BartŁomiej Olejniczak, Igor Jurga, Patryk Zajkowski, Tomasz Szewczak, Maciej Kurzawa, Adam Gajda, Adrian Owczarek. Fot. M. Smytry
W minionym tygodniu odbył się w Łodzi krajowy finał turnieju piłkarskiego Nike Premier Cup, który uważany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski. Spotkało się w nim szesnaście najlepszych drużyn z całej Polski.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej reprezentował zespół Lecha Poznań (rocznik 1991). W fazie grupowej lechici pokonali UKP Zieloną Górę 5:0 i Warmię Olsztyn 4:0, oraz przegrali z Jagiellonią Białystok 0:2. W ćwierćfinale podopieczni trenera Karola Brodowskiego, pokonali gospodarzy SMS Łódź 1:0.

Kolejną przeszkodą w drodze do finału była Pogoń Szczecin. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się bezbramkowym remisem, również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, ale rzuty karne lepiej wykonywali lechici (5:4) i znaleźli się w wielkim finale, gdzie już czekała Wisła Płock – najlepszy dotychczas zespół, który wygrał wszystkie mecze i nie stracił nawet bramki.
Mecz zaczął się jednak doskonale dla poznaniaków. Już w 8 minucie piękną bramkę zdobył Igor Jurga. Do pełni szczęścia zabrakło pięciu minut. Wtedy to udało się doprowadzić do dogrywki. O zwycięstwie znowu decydowały rzuty karne. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do ,,Nafciarzy’’ i tym samym zostali nieoficjalnym mistrzem Polski. Drugie miejsce to również spory sukces Lecha i tym samym chłopcy powtórzyli zeszłoroczne osiągnięcie swoich kolegów z rocznika 1990.