Obra – Warta 0:3: Zieloni w strojach retro zagrali na 100-lecie klubu

Obra - Warta 0:3
Obra - Warta 0:3 wartapoznansa.pl
W mecze będącym elementem obchodów 100-lecia Warty Poznań, piłkarze poznańskiego klubu wygrali w Kościanie z Obrą 3:0.

Dla zawodników Warty pojedynek z Obrą był ostatnim przed udaniem się na urlopy. Piłkarze nie potraktowali jednak spotkania ulgowo, bo był to element obchodów 100-lecia klubu. Zieloni wygrali 3:0 po dwóch golach Łukasza Grzeszczyka i trafieniu Piotra Reissa z rzutu karnego.

W zespole Warty wystąpili zawodnicy z drużyny juniorów starszych naszego klubu: Blejwas, Durowicz i grający ostatnio na wypożyczeniu w Polonii Środa Wielkopolska - Matela. Testowani byli: Sudoł (MKS Kluczbork), Figiel (Lechia Zielona Góra), Wólkiewicz (Pogoń Szczecin) oraz Kowalski (Ruch Radzionków).

Co ciekawe piłkarze Warty zagrali w tym meczu w nietypowych strojach retro nawiązujących do historii klubu. W takich samych zagrają także w pozostałych spotkaniach organizowanych z okazji 100-lecia Warty.

Obra Kościan – Warta Poznań 0:3 (0:2)

Bramki:
2 Grzeszczyk, Reiss.

Skład Warty (I połowa): Beser - Bartczak, Mysiak, Sudoł, Kowalski - Ngamayama, Figiel, Grzeszczyk, Wólkiewicz, Jakóbowski – Piceluk.

Skład Warty (II połowa): Matela - Wichtowski, Jasiński, Sudoł (60' Otuszewski), Kowalski (60' Kosznik) - Blejwas, Wólkiewicz (60' Ciarkowski), Figiel (60' Bartkowiak), Reiss, Durowicz – Giel.