Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obrońcy lokatorów pikietowali przed NeoBankiem [zdjęcia]

Zenon Zabawny
Zenon Zabawny
Chociaż „czyściciele kamienic” zaczynają przegrywać sprawy w ...
Chociaż „czyściciele kamienic” zaczynają przegrywać sprawy w ... Zenon Kubiak
Chociaż „czyściciele kamienic” zaczynają przegrywać sprawy w sądzie, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów nie rezygnuje z demonstracji.

W piątek w poznańskim sądzie zapadł wyrok w sprawie nękania Karoliny Skrzypczak i jej rodziny przez tzw. czyścicieli kamienic. Pani Karolina mieszkała w kamienicy przy ul. Strusia 11. Ponieważ nie chciała się wyprowadzić, w jej mieszkaniu odcięto wodę, prąd i gaz. Gdy to nie pomogło, czyściciele uszkodzili w kamienicy kanalizację, przez co ścieki płynęły klatką schodową, a zimą uszkodzili dach i wrzucali do środka śnieg. Pani Karolina wyprowadziła się dopiero, gdy wrzucono do budynku racę wojskową, ale nie odpuściła i pozwała do sądu spółkę, która wynajęła czyścicieli.

W piątek sąd przyznał rację pani Karolinie i nakazał spółce zapłacić jej 135 tysięcy złotych odszkodowania. To wielki sukces w walce z czyścicielami kamienic, ale prowadzące ją Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów dalej organizuje pikiety w tej sprawie. Kolejna odbyła się w sobotę przed siedzibą NeoBanku przy Al. Marcinkowskiego (spółka, która wynajęła czyścicieli kamienic przy ul. Strusia 11 była związana z bankiem, dopiero później ją sprzedano). Pretekstem do demonstracjo był przypadający 19 października Europejski Dzień Akcji Lokatorskich.

- Do tej pory sądzono, że lokatorów łatwo jest wykurzyć z ich mieszkań, bo są przecież biedni i nie potrafią się zorganizować, ale masowe protesty pokazały społeczeństwu, jak działają czyściciele kamienic i że nie ma przyzwolenia na takie metody – mówił w trakcie pikiety Jarosław Urbański z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

W pikiecie poza członkami WSL wzięły udział osoby, które same musiały lub nadal muszą walczyć z czyścicielami kamienic, a także zupełnie postronne osoby.

- Ja mam to szczęście, że nikt nie próbuje mnie wyrzucić z mieszkania, ale jako poznaniak jestem tu, aby pokazać, że nie wyrażam zgody na to, co się dzieje – mówił Grzegorz Kmita.

Swojego poparcia dla pikietujących udzielił też obecny na miejscu prof. Tomasz Polak, a także wspomniana Karolina Skrzypczak, która życzyła wszystkim odwagi w walce z czyścicielami kamienic.

Kliknij, aby obejrzeć wszystkie zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto