Oceniamy lechitów: Tylko Stilić stwarzał zagrożenie

Oceniał: Maciej Lehmann
Semir Stilić
Semir Stilić W. Wylegalski
Lechici zagrali bardzo słaby mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała i tylko zremisowali 1:1 (0:0). Większość piłkarzy zawiodła, a nam w tym pojedynku najbardziej podobała się gra Semira Stilicia.

Krzysztof Kotorowski 5
Nie ponosi winy za utratę gola. Bez szans przy strzale gola Cieślińskiego. Miał sporo kontaktów z piłką w pierwszej połowie, w której zdarzył się mu też duży błąd w 43. min, kiedy podał wprost pod nogi Ziajki.

Grzegorz Wojtkowiak 4
Powrócił pod dwóch miesiącach do gry i widać było, że miał długą przerwę. Nie przeciął dośrodkowania Łatki, po którym Podbeskidzie w doliczonym czasie gry zdobyło wyrównującego gola.

Bartosz Bosacki 6
Popełnił kilka drobnych błędów, ale to on najczęściej musiał naprawiać pomyłki kolegów. Od dłuższego czasu gra na dobrym wysokim poziomie. Do kapitana nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Manuel Arboleda 4
Kontuzja sprawiła, że mógł trochę odpocząć, ale przerwa nie wpłynęła znacząco na jego dyspozycję. Na pewno nie jest królem pola karnego. Został wyprzedzony przez Cieślińskiego, który zdobył gola.

Luis Henriquez 6
Powrócił do pierwszej jedenastki i grał poprawnie. Miał nawet okazję strzelecką w 63. minucie, ale strzał Panamczyka został zablokowany przez obrońców. Z zadań obronnych wywiązywał się dobrze.

Jakub Wilk 5
Zaliczył asystę, po jego dośrodkowaniu Ślusarski strzelił gola. W pierwszej połowie grał słabo, w drugiej już bardzo dobrze i kiedy stał się motorem kilku akcji Lecha, nieoczekiwanie Bakero posadził go na ławce.

Siergiej Kriwiec 5
Starał się, był aktywny, ale w tym meczu nie błyszczał. Widzieliśmy już dużo lepsze mecze w jego wykonaniu. Miał idealną sytuację w 54. minucie, niestety, piłka po jego technicznym strzale nie znalazła drogi do bramki.

Dimitrije Injac 4
Daleko mu do życiowej formy. W pierwszej odsłonie praktycznie niewidoczny, po zmianie stron trochę lepszy, ale brakuje mu dynamiki i zdecydowania. Pomocnicy Podbeskidzia byli agresywniejsi.

Rafał Murawski 5
Podobnie jak Injacowi brakuje mu dynamiki. Miał dwie okazje, ale nie zdołał dobrze opanować piłki. W 47. minucie zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i sytuację wyjaśnili gracze Podbeskidzia.

Semir Stilić 6
Najlepszy piłkarz Lecha. Tylko on potrafił stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Po raz kolejny pokazał, że najwięcej pożytku jest z niego, gdy operuje na środku boiska. Szkoda, że nie wykorzystał okazji w 28. min.

Vojo Ubiparip 4
Miał jedną sytuację w pierwszej połowie, ale po podaniu Kriwca źle trafił w piłkę. Koledzy jednak nie potrafili obsłużyć go dobrymi podaniami. To nie był jego dzień, ale cały Lech w pierwszej połowie grał słabo.

Zmiennicy:
Bartosz Ślusarski (5)
- wszedł w drugiej połowie i strzelił bardzo ładnego gola.

Tomasz Mikołajczak (1) - kompletne nieporozumienie. Straty, straty, straty. To po jego bezsensownym zagraniu goście odzyskali piłkę i wyprowadzili akcję, która dała im remis.

Marcin Kamiński - grał krótko, bez oceny.

Skala ocen 1-10