Oceniamy lechitów w Bełchatowie: Nota marzenie Rudneva

Maciej Lehmann
Lechici mieli powody do radości
Lechici mieli powody do radości Dariusz Śmigielski
Po kapitalnym meczu w Bełchatowie Kolejorz pokonał GKS 3:0 (0:0). Notę marzenie wystawiliśmy Artiomowi Rudnevowi.

Krzysztof Kotorowski 6
Statystyka celnych strzałów 0-9 mówi wszystko. Kilka razy gospodarze groźnie uderzyli, ale ani razu nie trafili w światło bramki, więc miał ułatwione zadanie.

Grzegorz Wojtkowiak 6
Parę razy zdublował Stlicia i Możdżenia na prawym skrzydle i pod bramką GKS zaiskrzyło. Bardzo solidny występ kapitana. Oby tak dalej.

Ivan Djurdjević 5
Zastępował kontuzjowanego Arboledę. Miał początkowo problemy przy pojedynkach główkowych z Marcinem Żewłakowem. Poza tym imponował spokojem.

Hubert Wołąkiewicz 6
Popełnił tylko jeden błąd, kiedy piłka trafiła do Żewłakowa, ale na szczęście bez konsekwencji. Po zmianie stron już nie do przejścia.

Luis Henriquez 6

Miał sporo kłopotów z szybkimi piłkarzami GKS pod koniec pierwszej połowy. Im dłużej trwał mecz, tym był lepszy. Dostosował się do poziomu kolegów.

Dimitrije Injac 6
Nie rzucał się w oczy, ale swoje zadanie wykonywał dobrze. To, że Lechowi trudno strzelić gola, to jego zasługa. Po zmianie stron grał jak profesor.

Mateusz Możdżeń 7
Kolejny dobry mecz młodego pomocnika. Bardzo aktywny, biegał, walczył, zmieniał pozycje. Miał wielki udział przy zdobyciu drugiego gola.

Djurdjević wie, dlaczego lech gra tak dobrze

Rafał Murawski 6
Znów grał nierówno. W pierwszej połowie nie mógł znaleźć swojego tempa gry, po zmianie stron zagrał tak jak wszyscy od niego oczekujemy.

Semir Stilić 8
Najlepszy piłkarz w linii środkowej Lecha. Dwie kapitalne asysty, kilkanaście zagrań, po których ręce same składały się do oklasków. Wielka klasa.

Jakub Wilk 5
Groźnie strzelił na początku meczu, ale potem był wyraźnie w cieniu kolegów. Musi być aktywniejszy i wystrzegać się prostych strat, których ma za dużo.

Artiom Rudnev 10
Na stadionie w Bełchatowie czuje się jak ryba w wodzie. W ciągu 12 minut strzelił trzy gole. Niewiele brakowało, by dołożył jeszcze jedno trafienie.

Skala ocen: 1-10

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani