Oceniamy lechitów w meczu z Lechią: Tylko do kilku graczy nie mamy pretensji

Oceniał: Maciej Lehmann
Jakub Wilk miał kilka dobrych momentów
Jakub Wilk miał kilka dobrych momentów M. Zakrzewski
Lechici dali sobie wydrzeć prowadzenie w Gdańsku i ostatecznie przegrali z Lechią 1:2. Tak oceniliśmy podopiecznych Jose Bakero.

Krzysztof Kotorowski 5
W 17. minucie odważną interwencją uchronił Lecha od utraty bramki. W drugiej odsłonie nie miał już tyle szczęścia. Przy rzucie karnym nie miał nic do powiedzenia, a drugi gol obciąża konto całej obrony.

Grzegorz Wojtkowiak 6
Jeden nielicznych piłkarzy, do których nie można mieć pretensji. Bardzo aktywny, był nie tylko obrońcą, ale też skrzydłowym. Szkoda zmarnowanej sytuacji w 58. minucie.

Hubert Wołąkiewicz 6
Póki jego partnerem był Manuel Arboleda, był praktycznie nie do przejścia. Jeden z najlepszych piłkarzy Lecha w Gdańsku, choć przez cały mecz był obrażany przez głupków mieniących się kibicami Lechii.

Manuel Arboleda 6
Miał kilka niepewnych interwencji, ale większych błędów nie popełnił. Dramat Lecha zaczął się, kiedy musiał z powodu urazu mięśnia opuścić boisko. Od tego momentu defensywa nie istniała.

Luis Henriquez 5
Widzieliśmy go już grającego dużo lepiej. Co prawda to on wybił piłkę linii bramkowej i kilka razy próbował włączać się do akcji ofensywnych, ale koledzy go nie dostrzegali i być może to zniechęciło go do atakowania.

Semir Stilić 5
Znów zagrał na nietypowej pozycji. Miał współudział przy golu, szkoda że na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lechii nie udało mu się strzelić gola. Jego strzał został zablokowany.

Rafał Murawski 5
Grał ambitnie, ale znów bez szczęścia. W kilku sytuacjach, gdyby lepiej udało mu się dograć piłkę do partnerów, Lech miałby duże szanse na zdobycie drugiej bramki i dobicie gospodarzy.

Dimitrije Injac 5
Ożywił się dopiero po utracie drugiej bramki. Wtedy próbował grać do przodu, rozgrywać piłkę, ale było już za późno, by zmienić rezultat. Szkoda, że przez 80 minut był taki pasywny, ale takie widocznie były założenia.

Ivan Djurdjević 5
Rzadko zawodzi i po tym meczu też nie można mieć do niego pretensji. Lech miał bronić jednobramkowego prowadzenia i póki sytuacja nie wymknęła się spod kontroli, grał poprawnie.

Jakub Wilk 6
Miał kilka dobrych momentów, jak choćby asysta przy golu Ślusarskiego. W drugiej połowie niczym się już nie wyróżnił. To nie pierwszy mecz, w którym dobrze gra, dopóki ma siły.

Bartosz Ślusarski 6
Nie miał wielu sytuacji, ale tę którą musiał wykorzystać, z zimną krwią zamienił na gola. Była to wręcz podręcznikowa akcja, ta bramka na nic Lechowi się nie przydała i dlatego trudno się z niej cieszyć.