Oceniamy lechitów z Cracovią: Murawski biegał za dwóch

Oceniał Maciej Lehmann
Rafał Murawski starał się jak mógł, ale nie miał wsparcia ze strony pozostałych środkowych pomocników M. Zakrzewski
Kolejorz zaprezentował się znacznie poniżej oczekiwań w Krakowie i przegrał z walczącą o utrzymanie Cracovią 0:1 (0:1). Nam w szeregach Lecha najbardziej podobała się gra Rafała Murawskiego.

Krzysztof Kotorowski 6
Przy strzale Klicha bez szans, bo piłka po odbiciu od nogi Kikuta nabrała dziwnej rotacji. Uratował Lecha przed startą gola w 26. i 44. minucie, kiedy błędy popełniał Manuel Arboleda.

Marcin Kikut 5
Częściej przebywał na połowie Cracovii, niż pod swoją bramką. Pokazał, że ma żelazne zdrowie. Szkoda, że z olbrzymią ambicją nie idzie w parze precyzja. Bo kilka podań mogło być zabójczych dla rywali, gdyby zagrał dokładniej.

Bartosz Bosacki 6
Grał na swoim poziomie, ale przez błędy kolegów wielokrotnie wystawiany był na ciężką próbę, kiedy rywale mieli przewagę liczebną. Kleił olbrzymie dziury w obronie zazwyczaj z dobrym skutkiem.

Manuel Arboleda 4
Popełnił dwa szkolne błędy, po których Lecha świetnymi interwencjami uratował Kotorowski. "Maniek" w tym sezonie na razie nie błyszczy. Czekamy na wzrost formy, bo przyzwyczailiśmy się do lepszych występów.

Seweryn Gancarczyk 4

Kilka razy nie nadążył za akcjami gospodarzy. Miał jedno dobre dośrodkowanie do Rudnevsa, ale Łotysz w tej sytuacji się nie popisał. Został zmieniony przez Henriqueza, który był lepszy.

Dimitrije Injac 4
Niewiele dobrego można powiedzieć o jego grze. Na tle walczących "o życie" gospodarzy był prawie niewidoczny. Denerwowały jego podania do tyłu, kiedy powinien wziąć ciężar gry na swoje braki.

Rafał Murawski 6
Jeśli Cracovii coś wczoraj groziło ze strony Lecha to tylko po jego akcjach. Choć w tym tygodniu chorował, biegał za dwóch i zostawił na murawie mnóstwo zdrowia. Szkoda, że nie miał wsparcia ani Injaca, ani Stilica.

Vojo Ubiparip 4
Występował na prawym skrzydle i choć bardzo się starał niewiele sobie pograł. Stuart i Ntibazonkiza byli szybsi i nie pozwalali mu na rajdy wzdłuż linii bocznej. Miał na początku meczu dobre dośrodkowanie, ale to za mało.

Bartosz Ślusarski 5
Znowu grał na lewym skrzydle, ale nie udało mu się skrzywdzić dawnych kolegów z Cracovii. Okazję miał w 13. min, ale strzelił nad bramką. Także w końcówce meczu nie wykorzystał dobrego podania Arboledy.

Semir Stilić 5
Niestety wybierał złe rozwiązania. Miał w 14. min świetną okazję, ale strzelił wprost w bramkarza. Mógłby zostać bohaterem, gdyby arbiter podyktował za faul na nim ewidentny rzut karny.

Artjoms Rudnevs 5
Skuteczność nie była niestety jego silną stroną. Reprezentant Łotwy miał trzy dobre sytuacje, ale żadnej nie wykorzystał. Szkoda, zwłaszcza tej z 70. minuty, kiedy z kilku metrów strzelił zbyt słabo.

Zmiennicy:
Luis Henriquez (5)
- wypracował kolegom dwie dobre sytuacje.

Ivan Djurdjević (4) - trener liczył na jego doświadczenie, ale gdy kilka razy przedarł się pod bramkę Cracovii był zatrzymywany wślizgami.

Mateusz Możdżeń - grał krótko, bez oceny.