Oceniamy lechitów ze Śląskiem: Kriwiec i Ubiparip najlepsi

Oceniał: Maciej Lehmann
Siergiej  Kriwiec udowodnił, że absolutnie należy mu się miejsce w podstawowym składzie
Siergiej Kriwiec udowodnił, że absolutnie należy mu się miejsce w podstawowym składzie G. Dembiński
Lechici nie dali rady pokonać Śląska Wrocław i musieli zadowolić się remisem 2:2 (2:1). Nam w tym meczu najbardziej podobała się gra Siergieja Kriwca i Vojo Ubiparipa.

Krzysztof Kotorowski 6
Nie ponosi winy za utratę goli. Był bliski obronienia jedenastki, bo wyczuł intencje Sebastiana Mili, ale nie zdołał dosięgnąć piłki. Przy strzale Sztylki był zasłonięty i nie miał nic do powiedzenia

Marcin Kikut 6
Dobrze się włączał do akcji ofensywnych. Solidny w obronie, Jego mankamentem jest jednak precyzja dośrodkowań. Dokładniejsze byłyby dużo groźniejsze, tak jak przy pierwszym golu.

Bartosz Bosacki 6
Rozgrywał 250 mecz ligowy w barwach Lecha. I było to dobre spotkanie w jego wykonaniu Widać było, że do pełni zgrania z Wołąkiewiczem jeszcze dużo brakuje i stąd kilka razy zrobiło się niebezpiecznie pod naszą bramką.

Hubert Wołąkiewicz 5
Dobre zagrania przeplatał ze złymi. Po jego faulu arbiter podyktował jedenastkę, ale odkupił winy w 41 min kiedy po jego strzale w poprzeczkę Lech strzelił drugiego gola. "Czerwień" w 90 min znów wyłącza go z gry.

Seweryn Gancarczyk 5
Powrócił do pierwszej jedenastki i w tym meczu dał z siebie wszystko. W końcówce łapały go skurcze i stąd pewnie te niecelne dośrodkowania. Mógłby już nie wykonywać rzutów wolnych, bo robi to słabo.

Dimitrije Injac 5
Na początku meczu miał duże problemy z ruchliwymi i szybszymi pomocnikami Śląska. Po kwadransie zaczął grać lepiej, ale tylko do przerwy. Po zmianie stron spuścił z tonu. Mili dał za dużo swobody

Siergiej Kriwiec 7
Udowodnił, że absolutnie należy mu się miejsce w podstawowym składzie. Kreatywny i ambitny Strzelił bardzo ważną bramkę, w drugiej połowie w 71. min. pomylił się tylko o centymetry. Bakero nie może robić z niego rezerwowego

Ivan Djurdjević 5
Środkowa linia Śląska była groźniejsza i lepiej zorganizowana. Naszym pomocnikom, w tym Ivanowi, brakowało trochę pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego. Nie można mu tylko odmówić ambicji

Jakub Wilk 5
Miał udział przy obu golach dla Lecha, a jednak nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu, bo za mało szukał gry, za mało miał udanych indywidualnych akcji. Mógł być zmieniony nawet wcześniej.

Semir Stilić 6
Tajemnicą Bakero pozostanie, dlaczego zdjął Stilica. To był poważny błąd szkoleniowca Lecha, bo Bośniak nie raz udowodnił, że sam potrafi zmienić losy meczu Zabrakło go w końcówce i Lech bił głową w mur.

Vojo Ubiparip 7
Asysta i gol! Czy można czegoś wymagać więcej? Tak... W drugiej połowie był już niewidoczny i to obniża mu ocenę. Ale za ten występ oczywiście nie musi się wstydzić. Był bohaterem meczu

Zobacz filmy: Kolejorz zremisował na Bułgarskiej ze Śląskiem
Co powiedzieli trenerzy po meczu?
Gorący doping kibiców Poznańskiej Lokomotywy

Zmiennicy:
Rafał Murawski (4)
- nie jest, niestety, w wielkiej formie i to było widać. Miał jedno bardzo ciekawe zagranie do Ubiparipa, ale Serb nie opanował piłki.

Bartosz Ślusarski (3) - niewiele wniósł do gry Lecha, miał jedną dobrą sytuacje, ale jej nie wykorzystał