ODRABIANIE ZALEGŁOŚCI - Niespodzianka w Kielcach

JAC
Pięć zaległych spotkań odbyło się wczoraj na boiskach ekstraklasy. Do niespodzianki doszło w Kielcach, gdzie Korona przegrała z Pogonią Szczecin 0:1 (0:0).

Jedenastka trenera Ryszarda Wieczorka słabo spisuje się tej wiosny. Kielczanie nie wygrali bowiem jeszcze spotkania. W pojedynku z ,,brazylijską’’ Pogonią gospodarze mieli przewagę, ale bili głową w mur. Wypracowali wiele sytuacji podbramkowych, ale byli nieskuteczni. Z kolei szczecinianie wykorzystali fatalny błąd obrońców Korony i w 66. minucie zdobyli zwycięskiego gola. Do siatki trafił Edi Andradina.
Bardzo ważne spotkanie odbyło się w Łęcznej, gdzie Górnik grał z Arką Gdynia (1:1). Obie drużyny walczą o wydostanie się ze strefy spadkowej. Gdynianie objęli prowadzenie w 38. minucie po pięknym strzale z 20 metrów Radosława Wróblewskiego. Po przerwie gospodarze zepchnęli Arkę do głębokiej defensywy, ale zdołali zdobyć tylko wyrównującego gola. Bramkę strzelił głową w 67. minucie Andrzej Kubica. Goście zdobycie jednego punktu zawdzięczają dobrej postawie bramkarza Witkowskiego.
W dramatycznych okolicznościach kończył się mecz Zagłębia Lubin z Polonią Warszawa. Poloniści broniący się przed spadkiem zachowywali czyste konto aż do 92. minuty. Wtedy w ostatniej akcji meczu zwycięską bramkę dla lubinian zdobył Michał Chałbiński.
Wreszcie odbyło się także kilkakrotnie przekładane spotkanie Odry Wodzisław z Górnikiem Zabrze. Wodzisławianie wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił z rzutu karnego Marcin Chmiest w 33. minucie. Po tej porażce zabrzanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Górnik spadł na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. W najbliższy weekend odbędzie się pełna 23. kolejka ekstraklasy.