Okocimski – Warta 2:0: To już jest koniec...

Cudu w Brzesku nie było – Warta przegrała mecz z Okocimskim i ...
Cudu w Brzesku nie było – Warta przegrała mecz z Okocimskim i ... archiwum/Roger
Cudu w Brzesku nie było – Warta przegrała mecz z Okocimskim i nic już jej nie uratuje przed spadkiem z I ligi.

Ewentualne zwycięstwo w Brzesku sprawiłoby, że Warta zakończyłaby sezon na 15. miejscu w tabeli i w przypadku braku licencji na grę dla Polonii Warszawa, zapewniłaby sobie utrzymanie w I lidze.

Pierwsze 20 minut to zdecydowana dominacja gospodarzy, którym jednak brakowało skuteczności pod poznańską bramką. Dopiero od 20. minuty gra się nieco wyrównała. W końcówce pierwszej połowy warciarze wykonywali całą serię rzutów rożnych, ale żaden z nich nie przyniósł gola.

Nadzieje Zielonych prysły tuż po przerwie. W 54. minucie gola na 1:0 dla Okocimskiego zdobył Paweł Smółka. Nie minęły trzy minuty, a ten sam zawodnik dobił Wartę, wpisując się po raz drugi na listę strzelców. W tym momencie było już praktycznie po meczu. W 85. minucie kontaktowego gola mógł zdobyć Igor Jurga, ale stojąc około 6-7 metrów od bramki, spudłował.

Wynik już się nie zmienił. Warta zakończyła sezon dopiero na 16. miejscu w tabeli i opuści szeregi pierwszoligowców.

Okocimski KS Brzesko – Warta Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: 54., 57. Smółka.

Żółte kartki: Wieczorek - Wilczyński, Gajda, Kotus, Jurga.
Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).
Widzów: 500.

Okocimski: Mieczkowski - Wieczorek, Jacek, Kucharski, Niechciał - Kowalski (84. Pyciak), Chyła, Koman, Łytwyniuk, Darmochwał (77. Ogar) - Smółka.

Warta: Lis - Wilczyński, Onsorge, Wichtowski, Gajda - Magdziarz, Ngamayama (65. Giel), Bartkowiak, Bartoszak (65. Klatt), Trojanowski (60. Kotus) - Jurga.

Warta nie dostała licencji na grę w I lidze!