Olejniczak i Panfil w turnieju głównym!

Znamy już dwa pierwsze nazwiska tenisistów, którzy przebrnęli przez eliminacje i zagrają w turnieju głównym Porsche Open. Są nimi Polacy – Dawid Olejniczak i Grzegorz Panfil.

Obaj nasi reprezentanci musieli w III rundzie eliminacji stoczyć trzysetowe pojedynki. Rozstawiony z „jedynką” Olejniczak trafił na swojego rodaka – Błażeja Koniusza. Pierwszy set zakończył się dość niespodziewaną wygraną tego drugiego 6-4. Faworyzowany Olejniczak zmobilizował się i zdołał wygrać dwa kolejne sety i tym samym wywalczyć awans do turnieju głównego.

Grzogorza Panfila los skojarzył z Czechem Davidem Novakiem. Ich pojedynek trwał prawie trzy godziny i zakończył się zwycięstwem Polaka 2-6 6-3 6-7.

Szansę na grę w turnieju głównym ma jeszcze dwóch zawodników. Niestety, z pewnością nie będzie to żaden z naszych reprezentantów. Na placu boju zostali bowiem Czech Tomas Zib, który zmierzy się z Węgrem Attilą Balazsem oraz Argentyńczyk Juan Aranguren majacy za przeciwnika Niemca Sebastiana Rieschicka. Mecze obu par jeszcze się nie zakończyły.

Turniej główny rozpocznie się jutro na kortach Olimpii. Wstęp wolny!