Olimpia Elbląg – Warta 0:2: Dużo zielonego szczęścia w Elblągu

Paweł Iwanicki
Paweł Iwanicki archiwum/eM
Piłkarze Warty udanie zrewanżowali się Olimpii Elbląg za wcześniejszą porażkę w Pucharze Polski, choć wygrali dość szczęśliwie.

Przypomnijmy, że to właśnie w Elblągu dość niespodziewanie zakończyła się przygoda Warty Poznań z tegoroczną edycją Pucharu Polski. 17 sierpnia warciarze przegrali z Olimpią po rzutach karnych. Od tamtej pory w Warcie zmienił się jednak trener, co zaowocowało poprawą jakości gry i na drugi wyjazd do Elbląga poznaniacy jechali po zwycięstwo.

Już początek sobotniego spotkania ułożył się idealnie dla Warty. W 8. minucie po doskonałym podaniu Tomasza Foszmańczyka sam na sam z Milosem Budakoviciem stanął Krzysztof Gajtkowski i okazji nie zmarnował.

W kolejnych minutach lepiej prezentowali się na boisku gospodarze. W 20. minucie Wartę Dominik Sobański obronił uderzenie z kilku metrów Daniela Koczona. Jeszcze groźniej było w 33. minucie , kiedy po błędzie poznańskich obrońców sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Kołodziejski, który uderzył jednak nad poprzeczką.

W 45. minucie Wartę od straty gola uratował słupek, w który trafił Lubomir Lubenow. To zwiastowało, że w drugiej połowie Zielonych czeka ciężki bój o wywiezienie trzech punktów z Elbląga.

Wydawało się, że w 55. minucie już nic nie uchroni warciarzy od straty gola, bowiem sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii. Marcin Pacan uderzył jednak prosto w Sobańskiego i wynik się nie zmienił.

Zmarnowanie takiej okazji nieco przybiło gospodarzy i mecz bardziej się wyrównał. W 86. minucie szczęście ponownie uśmiechnęło się do Warty. Wprowadzony zaledwie minutę wcześniej Marcin Klatt podał do Pawła Iwanickiego, który strzałem z 9 metrów podwyższył wynik na 2:0.

W ostatnich minutach Olimpia dążyła do zdobycia przynajmniej honorowego gola, ale w 90. minucie Kołodziejski trafił w słupek.

Warta wygrała w Elblągu bardzo szczęśliwie, ale najważniejsze są trzy punkty.

Olimpia Elbląg - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 8. Gajtkowski, 86. Iwanicki.

Żółte kartki: Pacan, Sobieraj - Wichtowski, Gajtkowski.

Olimpia: Budaković - Wojciechowski, Pacan, Dremluk, Szary - Bartosiak (80. Zaniewski), Matwijów,Lubenow (64. Banasiak), Kaczmarczyk, Kołodziejski - Koczon (69. Iwan).

Warta: Sobański - A. Marciniak, Sobieraj, Jasiński, Wichtowski - Ngamayama, Foszmańczyk - Gajtkowski (72. Iwanicki), Reiss, Bereszyński (85. Klatt) - Ujek (90. Ciarkowski).