Olimpiada 2008 z MM Poznań

Igrzyskami Olimpijskimi będzie teraz żył cały świat. Zachęcamy do odwiedzania specjalnego serwisu olimpijskiego MM Poznań, gdzie poczytacie o olimpiadzie od "poznańskiej strony".

Poznańskie podsumowanie olimpiady
Wczoraj zakończyły się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Poznańscy zawodnicy wywalczyli na nich zaledwie jeden medal. Czy to duży zawód?
MEDAL DLA POZNANIANKI W PEKINIE!
Mamy poznański medal na olimpiadzie w Pekinie! Kajakarska "dwójka" kobiet: Beata Mikołajczyk i zawodniczka Posnanii - Aneta Konieczna wywalczyły srebro!
Poznańscy kajakarze o ułamki sekund przegrywają medale!
Żeńska czwórka kajakarek przegrała brązowy medal o 0,048 sekundy, a po chwili także nasza dwójka była na mecie o 0,078 za późno! Medalową szansę zaprzepaścili też nasi kanadyjkarze.
Kolejni poznaniacy w olimpijskich finałach!
Kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz wywalczył dziś awans do olimpijskiego finału. Przepustkę do decydującego biegu wywalczyła też kobieca sztafeta 4 x 100 m z Dortoą Jędrusińską w składzie.
Olimpiada: Zapaść zapaśników z Poznania
Obaj poznańscy zapaśnicy zakończyli swój udział w Igrzyskach Olimpijskich na I rundzie. Radosław Horbik przegrał z Irańczykiem Rezą Yazdanim, a Mateusz Gucman z Azerem Chetakiem Gazjumowem.
Anita Włodarczyk szósta na olimpiadzie
Poznanianka weszła do ścisłego finału rzutu młotem, ale rywalki okazały się za silne, by pozwolić Anicie Włodarczyk na włączenie się do walki o podium.
Olimpiada: "Dwójki" w finałach, "jedynki" w półfinałach
Po wczorajszych eliminacjach na 1000 metrów, dziś w Pekinie rywalizowali kajakarze na dystansie o połowę krótszym. Dwóch poznaniaków wywalczyło awans do finałów, a kolejnych dóch do półfinałów.
Olimpiada: Awanse poznaniaków do finałów i półfinałów
Dzisiaj na IO w Pekinie udanie rywalizowali m.in. polscy kajakarze z poznaniakami w składach. Awans do finału rzutu młotem wywalczyła też Anita Włodarczyk.
Szymon Ziółkowski bez olimpijskiego medalu
Po obiecujących eliminacjach liczyliśmy na medal Szymona Ziółkowskiego, ale w finale rywale okazali sie za silni dla poznaniaka. "Ziółek" zajął ostatecznie dopiero siódme miejsce.
Olimpiada: "Ósemka" z Brzezińskim piąta w finale
Nasza wioślarska "ósemka" mężczyzn zajęła piąte miejsce w olimpisjkim finale. W polskiej osadzie popłynał Patryk Brzeziński z AZS AWF Poznań.
Julia Michalska szósta w finale olimpijskim
Poznanianka zajęła szóste miejsce w finałowym wyścigu Igrzysk Olimpijskich. Choć nie ma medalu, to jednak samo znalezienie się w finale jest wielkim sukcesem naszej wioślarki.
Olimpiada: Ziółkowski w finale rzutu młotem
Szymon Ziółkowski zapewnił sobie start w olimpijskim finale rzutu młotem. Poznański lekkoatleta powalczy w niedzielę o medal i sądząc po wynikach innych zawodników, ma na to szanse.
Rafał Kaczor przegrał w I rundzie
Bokser Poznańskiego Klubu Bokserskiego, Rafał Kaczor przegrał swoją walkę już w I rundzie. – Ten Kazach nas zaskoczył – mówi o walce z Sarsembajewem trener Zdzisław Nowak.
Poznanianka powalczy o olimpijski medal!
Julia Michalska wywalczyła awans do olimpijskiego finału w zawodach wioślarskich "jedynek". Zawodniczka Trytonu Poznań miała wyśmienity finisz w dzisiejszym półfinale.
Olimpiada: Julia Michalska w półfinale!
Dobra wiadomość z IO w Pekinie: wioślarka Trytonu Poznań – Julia Michalska, zajmując w swoim ćwierćfinałowym wyścigu drugie miejsce, wywalczyła awans do półfinału.
Mickiewicz walczy o wolny Tybet
2 tys. wlepek, ok. 4 tys. pomarańczowych wstążek i flaga tybetańska w rękach Mickiewicza: za pomocą tych środków grupa aktywistów mówi poznaniakom o łamaniu praw człowieka w Chinach.
Poznańska reprezentacja na olimpiadę
Wczoraj Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W tym gronie znalazło się 21 reprezentantów poznańskich klubów.
Poznaniacy w drodze na Olimpiadę
Były kwiaty, gratulacje i nagrody - dzisiaj w Muzeum Archeologicznym, na miesiąc przed rozpoczęciem Igrzysk w Pekinie, najlepsi sportowcy Wielkopolski otrzymali wyróżnienia.

Olimpijska sonda MM Poznań: Wierzymy w siatkarzy
Zapytani przez nas poznaniacy nie narzekają specjalnie na polski dorobek medalowy na olimpiadzie. Wszyscy wierzą, że to nie koniec i jakiś krążek dorzucą przede wszystkim siatkarze.
Poznaniacy o olimipiadzie i Tybecie
08.08.08 - tego magicznego według chińskiej tradycji dnia rozpoczęły się XXIX Igrzyska Olimpijskie. W tym roku odbędą się one w Pekinie. Jakie nadzieje w związku z nimi mają poznaniacy?

Napisz w MM Poznań o olimpiadzie!

Masz ciekawe spostrzeżenia dotyczące tegorocznej olimpiady? Typujesz zdobywców medali? Śledzisz dokonania poznańskich reprezentantów olimpijskich? Napisz artykuł do MM!

Siostry Radwańskie grały dziś na Olimpii
Agnieszka i Urszula Radwańskie zagrały w Poznaniu pokazowy mecz. Tenisistki trenują w podpoznańskim Zakrzewie, ale zaprzeczają jakoby miały przenieść się do Wielkopolski na stałe.