Olimpiada: "Ósemka" z Brzezińskim piąta w finale

Nasza wioślarska "ósemka" mężczyzn zajęła piąte miejsce w olimpisjkim finale. W polskiej osadzie popłynał Patryk Brzeziński z AZS AWF Poznań.

Na pierwszej liście polskich sportowców, którzy polecą do Pekinu na Igrzyska Olimpijskie, Patryk Brzeziński znalazł się wśród zawodników rezerowyych. Ostatecznie jednak poleciał do Pekinu jako członek najbardziej prestiżowej osady wioślarskiej - męskiej "ósemki".

Nasza reprezentacja znalazła się w finale, ale w decydujacym wyścigu zajęła piąte miejsce. Nie jest to zły wynik, bo widać, że nasi wioślarze czynią systematyczne postępy. Podczas zeszłorocznych mistrzostw świata w Monachium zajęli szóstą lokatę.

Polacy uzyskali czas 5.31,42. Złoty medal wywalczyli aktualni mistrzowie świata - Kanadyjczycy (5.23,89), srebrny - Brytyjczycy (5.25,11), a brązowy - Amerykanie (5.25,34).

Więcej o poznańskich sportowcach w Pekinie w naszym serwisie specjalnym "Olimpiada 2008 z MM Poznań"