MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Osoby o tych imionach mają najlepszy charakter! Sprawdź, czy znajdujesz się na liście osób z najlepszymi cechami charakteru!

OPRAC.:
Adrianna Jackowiak
Adrianna Jackowiak
Badania psychologiczne potwierdzają, że ludzie noszący to samo imię mają podobne cechy charakteru. Oznacza to, że to, jakie imię nosimy wpływa na to, jaki mamy charakter i usposobienie. Sprawdź, czy Twoje imię znajduje się na liście imion z najlepszymi cechami charakteru!
Badania psychologiczne potwierdzają, że ludzie noszący to samo imię mają podobne cechy charakteru. Oznacza to, że to, jakie imię nosimy wpływa na to, jaki mamy charakter i usposobienie. Sprawdź, czy Twoje imię znajduje się na liście imion z najlepszymi cechami charakteru! PIXABAY
Imiona mają moc! Wybierając imię dla dziecka zazwyczaj kierujemy się jakimiś przesłankami. Rodzice dobierają dla swoich pociech takie imię, które dobrze im się kojarzy, które wzbudza ciepłe wspomnienia, utożsamiane jest z osiągnięciami czy jest po prostu neutralne. Zapoznając się ze znaczeniem imion, natrafimy także na informacje dotyczące cech charakteru, jakie reprezentują osoby nazwane danym imieniem. W galerii prezentujemy imiona, których posiadacze powinni reprezentować sobą najlepsze cechy charakteru! Sprawdź czy jesteś na liście imion, których użytkownicy są określani mianem ludzi życzliwych, szlachetnych, inteligentnych czy utalentowanych. Prezentowane imiona damskie i żeńskie uznawane są za ludzi, którzy posiadają mają najwięcej dobrych cech charakteru! Zapraszamy do galerii!

Czy imię ma wpływ ma wpływ na charakter?

Badania psychologiczne potwierdzają, że ludzie noszący to samo imię mają podobne cechy charakteru. Oznacza to, że to, jakie imię nosimy wpływa na to, jaki mamy charakter i usposobienie. Badania dotyczące spójności imienia i charakteru przeprowadziła m.in. dr Krystynę Doroszewicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, pokazują, że imiona faktycznie mogą decydować o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych, ponieważ są nośnikami określonych stereotypów.

- Imiona mamy wszyscy – nie wszyscy wiemy, jak wiele one znaczą. Lubimy je lub nie, pasują do nas jak ulał lub wcale, są modne lub staromodne, wydają się pospolite lub nazbyt oryginalne. Myślimy też o tym jakie imię wybrać dla dziecka? albo: jak o sobie mówić: Katarzyna, Kasia, czy może Kaśka? Książka (...) przedstawia cały szeroki zakres zagadnień związanych z imionami. Autorka pisze o psychologicznej i społecznej roli imienia, o pułapkach w wyborze imion, o imienniczej modzie, specyfice kobiecych i męskich imion, o stereotypach imion oraz o atrakcyjności imienia w szkole, w pracy, w polityce. Przedstawiając liczne naukowe badania pokazuje, że imię może mieć ogromną moc – być „dobrą wróżbą” na życie lub uciążliwą etykietą.

- przeczytamy w recenzji książki "Z imieniem przez życie" autorstwa dr Krystyny Doroszewicz, napisanej przez prof. dr hab. Eugenię Mandal.

Skoro powstają publikacje naukowe dotyczące znaczenia imion oznacza to, że jest coś na rzeczy!

Osoby o tych imionach mają same najlepsze cechy charakteru!

Sprawdzamy, które osoby mają imiona utożsamiane z samymi najlepszymi cechami charakteru. Wymienionym w galerii imionom, przypisuje się szereg pozytywnych cech charakteru. Oczywiście osoby te posiadają też drobne wady. Sprawdźcie, czy zasilacie grono osób, które posiadają najlepsze z możliwych cechy charakteru!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Osoby o tych imionach mają najlepszy charakter! Sprawdź, czy znajdujesz się na liście osób z najlepszymi cechami charakteru! - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto