Ostry trening

BIN
Ostrowianie  bez problemów pokonali Noteć Inowrocław - Fot. S. Szewczyk
Ostrowianie bez problemów pokonali Noteć Inowrocław - Fot. S. Szewczyk
Zgodnie z oczekiwaniami koszykarze Stali wygrali pierwszy meczu Pucharu Polski z Notecią Inowrocław 100:74. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w Ostrowie 11 stycznia.

Dla zespołu Andrzeja Kowalczyka był to generalny sprawdzian przed sobotnim pojedynkiem ligowym z Polpharmą Starogard Gdański. Ostrowianie, którzy marzą o miejscu w czołowej ósemce polskiej ekstraklasy, nie mogą już sobie pozwolić na porażki we własnej hali. Dlatego też, szkoleniowiec w Inowrocławiu pozwolił pograć zmiennikom. Bacznie przyglądał się również formie Michaela Ansleya, gdyż od jego postawy pod koszami wiele zależeć będzie w meczu z Polpharmą. Amerykanin nie sprawił zawodu, ale też rywal nie był zbyt wymagający. Gospodarze doszli do głosu tylko w drugiej kwarcie, gdy na parkiecie grali sami zmiennicy m.in. Grzegorz Małecki i Michał Krajewski. Wówczas Noteć wywalczyła przewagę i po 20 minutach prowadziła 47:41. Po przerwie bardzo dobrze zagrał Przemysław Lewandowski, który zdobył w tym czasie aż 20 punktów.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?