Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto sytuacje, w których nie dostaniemy ślubu cywilnego. Jest kilka wyjątków

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Ślub cywilny to małżeństwo zawarte przed urzędnikiem państwowym. Biorąc ślub kościelny, zawieramy także małżeństwo w urzędzie, inaczej wyglądają tylko formalności. Taki ślub możemy wziąć w urzędzie lub w dowolnym wyznaczonym przez nas miejscu, wiąże się to jednak z dodatkową opłatą. A zobaczcie, komu ślub w urzędzie nie zostanie udzielony. 

Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>
Ślub cywilny to małżeństwo zawarte przed urzędnikiem państwowym. Biorąc ślub kościelny, zawieramy także małżeństwo w urzędzie, inaczej wyglądają tylko formalności. Taki ślub możemy wziąć w urzędzie lub w dowolnym wyznaczonym przez nas miejscu, wiąże się to jednak z dodatkową opłatą. A zobaczcie, komu ślub w urzędzie nie zostanie udzielony. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Ponieważ małżeństwo jest postrzegane jako porozumienie umowne z zastrzeżeniem procedury prawnej, świeżo poślubiona para podlega radykalnej zmianie jej statusu prawnego. Zmiana ta obejmuje przyjęcie pewnych wzajemnych praw i obowiązków. A zobaczcie, komu ślub w urzędzie nie zostanie udzielony.

Ślub cywilny to małżeństwo, które zawieramy przed urzędnikiem państwowym. To związek cywilny sankcjonowany prawem związek dwóch osób legalizujący ich wspólne życie, wiążąc je emocjonalnie i ekonomicznie. Taki ślub możemy wziąć w urzędzie lub w dowolnym wyznaczonym przez nas miejscu, wiąże się to jednak z dodatkową opłatą.

W wielu społeczeństwach obowiązki te obejmują: wspólne zamieszkiwanie w tych samych lub pobliskich mieszkaniach, świadczenie usług domowych, takich jak: wychowanie dzieci, przyrządzanie posiłków i sprzątanie oraz zapewnienie żywności, schronienia, ubrania i innych środków niezbędnych do życia.

Aby zawrzeć małżeństwo w urzędzie stanu cywilnego konieczne jest stawienie się w magistracie i złożenie odpowiednich dokumentów.

Prawa małżeństwa obejmują wspólną własność i wzajemne dziedziczenie nieruchomości w różnym stopniu, a w małżeństwach monogamicznych wyłączne prawo do stosunku płciowego.

Te osoby nie dostaną ślubu cywilnego. W tych sytuacjach małżeństwa nie będzie

Jeśli małżeństwo zawiera panna i kawaler jedyne czego potrzebują to dowód osobisty oraz skrócony odpis aktu urodzenia. W przypadku rozwodników potrzebny jest także skrócony odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie. W galerii poniżej zobaczcie, kto nie może wziąć ślubu!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto sytuacje, w których nie dostaniemy ślubu cywilnego. Jest kilka wyjątków - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto