Pamiętali o szaleństwach

PAT
Pierwszą bramkę na wielkopolskich boiskach w 2003 r. zdobył Gniewko Markiewicz o godz. 12.21 w tradycyjnym meczu seniorów z oldboyami Sparty Szamotuły. Spotkanie obejrzeli najwierniejsi kibice szamotulskiej ...

Spotkanie obejrzeli najwierniejsi kibice szamotulskiej jedenastki. Tak jak w latach ubiegłych na zmarzniętych widzów czekała herbata ,,czarodziejka’’ (z niegroźną domieszką alkoholu). ,,Wszyscy zawodnicy stawili się w dobrej formie, choć ze względu na różny sposób spędzania sylwestra nikt raczej nie forsował tempa. Część piłkarzy uczestniczyła w karnawałowych szaleństwach, inni natomiast witali nowy rok bez nadmiernych wzruszeń. O grze na serio nie mogło być więc mowy’’ - podkreślił Maciej Markiewicz, który jest bramkarzem oldboyów, ale wczoraj między słupkami stanął Tadeusz Baraniak. W środowe południe do gry przystąpiły również dwa lubońskie kluby - KS i Stella. Na stadionie przy ul. Rzecznej nie padła jednak ani jedna bramka, mimo iż piłkarze obu drużyn dochodzili do sytuacji strzeleckich.

W Krakowie kopnięcie prezydenta

W Krakowie zgodnie z wieloletnią tradycją, przy mroźnej, ale słonecznej pogodzie, w samo południe odbył się wczoraj trening piłkarzy trzecioligowej Cracovii. i. Tradycyjnie już, prezydent miasta jako pierwszy kopnął piłkę, dając sygnał do rozpoczęcia treningu. Następnie odbył się mecz (dwa razy po 30 min) między Cracovią A i B. Zwyciężyła drużyna A 11:1 (5:0).

Szampan w przerwie

Z kolei drużyna ,,Express i Przyjaciele’’ pokonała zespół łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego 1:0 (0:0) w meczu, który zaczął się w 2002, a skończył w 2003 roku. Pierwszą bramkę na polskich boiskach w nowym roku zdobył 19 minut po północy reprezentant Polski w futsalu, Krzysztof Kuchciak.
W składzie rywalizujących drużyn nie zabrakło dawnych piłkarskich gwiazd. Barw ,,Expressu i Przyjaciół’’ bronili m.in. Krzysztof Kamiński, Leszek Iwanicki, Witold Bendkowski, Marek Chojnacki, Wiesław i Krzysztof Surlitowie. W drużynie SMS zagrali m.in. Józef i Ryszard Robakiewiczowie, Jacek Ziober, Ryszard Polak oraz pierwszoligowy arbiter Krzysztof Zdunek.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 23.30 w starym roku, o północy zawodnicy obu drużyn świętowali nadejście nowego roku, a dziesięć minut potem rozpoczęła się druga połowa meczu.

Noworoczne mecze w Wielkopolsce

Luboński KS (IV liga) - Stella Luboń 0:0

Sparta Szamotuły - Oldboye Sparty 4:2 (2:1)

Bramki: Gniewko Markiewicz (21), Maciej Proszyk (28), Paweł Sołtysiak (58) i Mateusz Basiński (63) dla Sparty oraz Krzysztof Franke (38) i Zbigniew Franke (80) dla Oldboyów.