PBG Basket – AZS Koszalin 69:80: Poznaniacy zatrzymani

Dorde Micić
Dorde Micić archiwum/eM
Po dwóch zaskakujących zwycięstwach poznańscy koszykarze znaleźli pogromców w osobach zawodników AZS Koszalin.

Zwycięstwa nad Zastalem Zielona Góra oraz Turowem Zgorzelec dodały wiary koszykarzom PBG Basket we własne siły. W sobotę wszyscy mieli apetyt na kolejną wygraną – nad AZS-em Koszalin, z którym poznaniacy w pierwszej rundzie przegrali tylko trzema punktami.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy skuteczną obroną uniemożliwiali gospodarzom podchodzenie pod sam kosz. W końcu jednak podopieczni Miliji Bogicevicia znaleźli sposób na rywali, dzięki czemu udało im się zdobyć aż 15 punktów z rzędu, doprowadzając ze stanu 5:13 do stanu 20:13!

W drugiej kwarcie AZS jednak błyskawicznie odrobił straty, a w szeregi poznaniaków wkradła się nerwowość – zaczęły mnożyć się niecelne podania i rzuty, a rywale konsekwentnie nadrabiali przewagę. W efekcie do przerwy było 38:31 dla przyjezdnych z Koszalina.

W trzeciej kwarcie m.in. za sprawą celnych „trójek” Żarko Comagicia gospodarze nie tylko odrobili straty, ale nawet wyszli na prowadzenie. AZS miał jednak w swoich szeregach George’a Reese’a, który wydawał się nie do zatrzymania.

Poznaniakom w tym fragmencie gry udało się odrobić cztery „oczka”, co dawało pewne nadzieje na zwycięstwo przed czwartą kwartą. Doświadczeni rywale prowadzeni przez Andrieja Urlepa nie dali sobie jednak wyrwać zwycięstwa i ostatecznie wygrali 80:69.

PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 69:80

Kwarty: 20:13, 11:25, 21:17, 17:25

PBG Basket: Comagić 16, Micić 15, Lichodzijewski 14, Kulig 13, Nikolić 5, Bartosz 4, Sulowski 2, Smorawiński 0, Parzeński 0.

AZS: Hannah 17, Eziukwu 15, Reese 14, Dutkiewicz 11, Montgomery 8, Milicić 7, Surmacz 6, Jarmakowicz 2, Łączyński 0, Bieg 0.