PBG Basket – AZS Politechnika 81:83: Czwarta porażka z rzędu

Aleksander Lichodzijewski
Aleksander Lichodzijewski archiwum/eM
Coraz gorzej radzą sobie w końcówce sezonu koszykarze PBG Basket. W sobotę przegrali we własnej hali z AZS-em Politechniką Warszawa 81:83.

Po trzech kolejnych porażkach poznańscy koszykarze właściwie stracili jakiekolwiek szanse na awans do play off i niestety ten brak perspektyw było widać w sobotnim spotkaniu z drużyną AZS Politechnika Warszawa.

Poznaniacy prowadzili po dwóch minutach 4:0, ale już chwilę później przegrywali 4:7, a całą pierwszą kwartę przegrali 14:18. Na początku drugiej kwarty po dwóch celnych „trójkach” Djordje Micicia odzyskali prowadzenie, ale końcówka znowu należała do gości, którzy na przerwę schodzili z siedmiopunktową przewagą.

W trzeciej kwarcie zespół przyjezdnych w pewnym momencie miał już nawet 15 „oczek” więcej od podopiecznych Miliji Bogicevicia, ale w ciągu ostatnich dwóch minut gospodarze zdobyli 10 punktów z rzędu.

Losy tego meczu ważyły się do ostatnich sekund, ale zawsze o ten jeden celny rzut prowadzili goście. Piłkę meczową miał na 7 sekund przed końcem Aleksander Lichodziejewski, który nie trafił za trzy punkty i na tablicy utrzymał się wynik 81:83.

PBG Basket Poznań - AZS Politechnika Warszawa 81:83

Kwarty: 14:18, 22:25, 25:10, 20:21

PBG Basket: Lichodzijewski 17, Mićić 16, Kulig 15, Nikolić 13, Parzeński 8, Comagić 6, Smorawiński 5, Bartosz 1.

AZS Politechnika: Nowakowski 25, Ponitka 18, Pamuła 13, Wilczek 11, Pełka 6, Popiołek 5, Mokros 3, Kowalczyk 2, Kucharek 0.