PBG Basket - Kotwica Kołobrzeg 77:66: Poznaniacy znów górą

Przemek Wałczyński
Koszykarze PBG Basket nie dali szans gościom z Kołobrzegu, ...
Koszykarze PBG Basket nie dali szans gościom z Kołobrzegu, ... archiwum/eM
Koszykarze PBG Basket nie dali szans gościom z Kołobrzegu, pewnie wygrywając 77:66. To drugie z rzędu zwycięstwo poznaniaków.

Jeszcze w listopadzie słabo grający poznaniacy dali się wyraźnie pokonać Kotwicy, przegrywając z nią wyraźnie 82:51. Teraz w meczu rozgrywanym we własnej hali goście z Kołobrzegu nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia. Koszykarze PBG przystępowali do tego spotkania dodatkowo podbudowani ostatnią wygraną z ŁKS-em Łódź.

PBG lepiej rozpoczęło spotkanie, a świetną grą popisywali się Comagić i Mićić, którzy zbodbyli w całym meczu 18 punktów.

Przewaga poznaniaków była jednak niewielka, a goście skutecznie odrabiali stray przede wszystkim skutecznie wykonywanymi rzutami osobistymi.

W drugiej kwarcie skromnej przewagi koszykarzom nie udało się obronić, schodząc z parkietu po 20 minutach gry z jednopunktową stratą do gości.

W trzeciej części spotkania "obudził się" Aleksander Lichodzijewski, a dobra gra całej dtużyny, przy jednoczesnej sporej ilości błędów gości z Kołobrzegu zaowocowały aż trzynastopunktową zaliczką przed ostatnią kwartą meczu.

Te ostatnie 10 minut nie były jednak udane dla koszykarzy Kotiwcy, którzy popełniali mnóstwo błedów, i mimo ogromnego zaangażowania nie byli w stanie zniwelować przewagi poznaniaków.

PBG Basket - Kotwica Kołobrzeg 77:66 (18:19, 20:20, 26:12, 13:15)

PBG Basket Poznań: Micic 18, Comagic 18, Nikolic 12, Lichodzijewski 10, Parzeński 8, Kulig 7, Smorawiński 4,  Bartosz 0.

Kotwica Kołobrzeg: Brown 14,  Brandwein 11, Harris 11, Diduszko 10, Wichniarz 10, Kwiatkowski 4, Rduch 3, Djuric 3.