PBG Basket – Polpharma 56:67: Porażka bez Kuliga

Jakub Parzeński
Jakub Parzeński archiwum/eM
To był trudny tydzień dla poznańskiego klubu. Bez swojego lidera koszykarze PBG Basket przegrali u siebie z Polpharmą Starogard Gdański 56:67.

W tym tygodniu władze PBG Basket poinformowały o swoich poważnych kłopotach. Po wycofaniu się jednego ze sponsorów w budżecie klubu powstała spora dziura, której tylko część załatało rozwiązanie kontraktu z Damianem Kuligiem.

Bez swojego najlepszego gracza poznańska drużyna zmierzyła się w sobotę z Polpharmą Starogard Gdański. W pierwszej kwarcie Jakub Parzeński do spółki z Aleksandrem Lichodzijewskim radzili sobie pod tablicami jednak całkiem nieźle i po 10 minutach poznaniacy prowadzili 20:16.

Prowadzenie PBG Basket stracił na półtorej minuty przed syreną oznaczającą przerwę. Później było już niestety tylko gorzej – największą bolączką poznaniaków była mała liczba rzutów, chociaż i rywale nie imponowali szczególną aktywnością w ataku. W trzeciej kwarcie Polpharma wypracowała sobie aż 12-punktową przewagę.

Ostatnie 10 minut to próba pogoni w wykonaniu gospodarzy, ale jedyne, na co było ich stać, to zmniejszenie straty do 6 „oczek” na 2,5 minuty przed końcem. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Polpharmy 67:56.

Najwięcej punktów dla PBG Basket zdobyli Djordje Micić (16) i Żarko Comagić (12), którzy we dwóch zdobyli połowę zdobyczy punktowej całej drużyny.

PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gdański 56:67