PBG Basket Poznań – Polpharma 64:82: Porażka z nowym rozgrywającym

Aleksander Lichodzijewski
Aleksander Lichodzijewski archiwum/eM
Niksa Nikolić nie pomógł poznańskim koszykarzom w pokonaniu Polpharmy Starogard Gdański. PBG Basket zanotowali czwartą porażkę z rzędu.

Niksa Nikolić to utalentowany 20-letni rozgrywający z Serbii. Udało się go sprowadzić do PBG Basket dzięki wyższym od zakładanych wpływów z biletów w obecnym sezonie. Serb miał odciążyć przynajmniej częściowo Djordje Micicia.

Po trzech porażkach z rzędu wydawało się, że Polpharma będzie w zasięgu młodej poznańskiej drużyny. Wskazywał na to początek spotkania – w pewnym momencie podopieczni Miliji Bogcevicia prowadzili nawet 7 punktami. Ostatecznie po pierwszej kwarcie prowadzili 22:20, ale niestety, później nie radzili już sobie tak dobrze. Razili coraz większą nieskutecznością i stratami, które bezlitośnie wykorzystywali goście. Głównie dzięki wysokiej skuteczności Grzegorza Arabasa oraz Tony’ego Weedena do przerwy Polpharma prowadziła 40:36.

W trzeciej kwarcie rywale spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, a poznaniacy grali coraz bardziej nerwowo. Ostatnie 10 minut to już było tylko przypieczętowanie ostatecznego zwycięstwa przyjezdnych 82:64.

Debiutu do udanych na pewno nie zaliczy Nikolić, który zagrał blisko 22 minuty, nie zdobywając żadnego punktu, notując dwie asysty i jeden blok. Najwięcej punktów dla PBG Basket zdobyli Aleksander Lichodzijewski (21) oraz Damian Kulig i Djordje Micić (po 13).

PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gdański 64:82

Kwarty: 22:20, 14:20, 14:17, 14:25.

PBG Basket: Lichodzijewski 21, Kulig 13, Micić 13, Sulowski 8, Comagić 7, Parzeński 2, Smorawiński 0, Nikolić 0, Szydłowski 0.