PBG Basket przegrywa po wielkich emocjach

W czwartej kwarcie poznaniacy zdołali odrobić 10-punktową stratę i nawet wyjść na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do rywali i PBG Basket przegrał w Warszawie z Polonią 88:91.

Miah Davis jednak nie znalazł się w kadrze PBG Basket na to spotkanie, ale za to Eugeniusz Kijewski mógł w tym meczu skorzystać już z usług nowego rozgrywającego - Jana Mocnika.

Pierwsze minuty znakomicie ułożyły się dla poznaniaków, którzy głównie dzięki wysokiej skuteczności Wojciecha Szawarskiego w pewnym momencie prowadzili już 18:11. Niestety, później koszykarze PBG Basket trochę się pogubili i po pierwszej kwarcie to Polonia prowadziła dziewięcioma punktami, a po kolejnych dziesięciu minutach przewaga miejscowych wzrosła do 12 "oczek".

W trzeciej kwarcie w koszykarzy PBG Basket wstąpiły nowe siły i trzecie kwarta to szybkie akcje kończone celnymi rzutami z obu stron. W ekipie prowadzonej przez Eugeniusza Kijewskiego szaleli Adam Wójcik i Wojciech Szawarski, którym dobrze dogrywał piłki Mocnik. Słoweniec niemal nie schodził z parkietu, bo trener PBG Basket nie bardzo miał go kim zastąpić. Zresztą brak dublerów dotyczył też innych pozycji.

Gdy po trzeciej kwarcie poznaniacy zdołali odrobić tylko dwa punkty, wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty i nic nie odbierze zwycięstwa Polonii. Tymczasem nie mający nic do stracenia zawodnicy PBG Basket zaczęli całymi seriami odrabiać straty i w pewnym momencie zrobiło się 81:80, ale dla poznaniaków! Niestety, ostatnie minuty należały do warszawiaków, którzy zdołali odzyskać prowadzenie. Dwa rzuty wolne Wójcika sprawiły, że na kilkanaście sekund przed końcową syreną gospodarze mieli tylko jeden punkt przewagi i wszystko w tym meczu było jeszcze możliwe. Niestety, w decydującej fazie po faulu Stanisława Prusa dwa rzuty osobiste wykonywał Greg Harrington i nie pomylił się ani razu. Rzut rozpaczy za trzy punkty Wojciecha Szawarskiego nie trafił do celu i mecz zakończył się wygraną Polonii 91:88.

Największy paradoks tego meczu to fakt, że 88 punktów dla PBG basket zdobyło zaledwie sześciu koszykarzy, z czego dorobek Prusa to dwa punkty. Żal kolejnej porażki, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ekipie PBG Basket nie zagrali Miah Davis, Joel Jones, Alex McLean i Bobby Brannen, to nie powinniśmy się załamywać, tylko z optymizmem czekać na kolejne mecze, w których Eugeniusz Kijewski będzie mógł skorzystać z kompletnej kadry zespołu.

Polonia Warszawa - PBG Basket Poznań 91:88
Kwarty: 33:24, 19:16, 24:26, 15:22

Punkty dla Polonii: Adams 28, Harrington 17, Frasunkiewicz 16, Johnson 11, Ansley 8, Bacik 5, Radke 4, Przybylski 2, Nowakowski 0, Aziewicz 0.

Punkty dla PBG Basket:
Szawarski 29, Wójcik 26, Mocnik 13, Bigus 9, Radwan 9, Prus 2, Mowlik 0, Dudek 0, Smorawiński 0, Metelski 0.

Zobacz, kto w tej kolejce wygrał bilety na anstępny mecz PBG Basket w Arenie - wyniki 7. kolejki "Supertypera Koszykarskiego"