PBG Basket – Siarka 89:91: Poznaniacy przegrali po dogrywce

Djordje Micić
Djordje Micić archiwum/eM
Koszykarze PBG Basket ulegli we własnej hali Siarce Tarnobrzeg i mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do fazy play off.

W drugim etapie sezonu Tauron Basket Ligi drużyny zostały podzielone na dwie grupy. PBG Baseket Poznań znalazł się w tej słabszej, z której szanse na awans do play off mają tylko dwa zespoły z najwyższych miejsc. Po zeszłotygodniowej porażce z Polpharmą Starogard Gdańsk tylko wygrana z Siarką Tarnobrzeg przedłużała nadzieje poznaniaków na awans.

Już pierwsza kwarta zwiastowała, że nie będzie to łatwe zadanie. PBG Basket po 10 minutach przegrywali 16:23. Po wznowieniu gry poznaniacy popisali się jednak fenomenalną skutecznością – zdobyli aż 15 punktów z rzędu! Goście otrząsnęli się, ale i tak do przerwy to gospodarze prowadzili 44:38.

Później gracze Siarki zaczęli grać coraz równiej, bez momentów słabości, które niestety, przytrafiały się podopiecznym Miliji Bogicevicia. Losy tego meczu ważyły się jednak do samego końca. Przy stanie 77:77 nie trafił Josh Miller i okazało się, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka.

W tej niestety minimalnie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 91:89, o czym zadecydowała m.in. znakomita skuteczność Millera w rzutach za trzy punkty.

Poznaniacy muszą szybko zapomnieć o porażce, bo już w środę czeka ich mecz we Wrocławiu ze Śląskiem.

PBG Basket Poznań - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 89:91

Kwarty: 16:23, 28:15. 19:22, 14:17, dogrywka 12:14

PBG Basket: Micić 25, Kulig 20, Comagić 18, Lichodzijewski 10, Parzeński 10, Smorawiński 6, Nikolić 0, Bartosz 0.

Siarka: Miller 24, Doaks 18, Karnowski 17, Tiller 15, Piechowicz 13, Wyka 4, Rabka 0, Barycz 0.