PBG Basket - Turów Zgorzelec 69:47: Będzie decydujący mecz w Zgorzelcu!

erique
Będzie piąty mecz, decydujący o awansie do półfinału rozgrywek Tauron Basket Ligi. W czwartym meczu koszykarze PBG Basket Poznań rozgromili Turów Zgorzelec 69:47.

Czwarty mecz w fazie play-off pomiędzy PBG Basket-em Poznań a Turowem Zgorzelec nie przyniósł takich emocji jak w poprzednich spotkaniach. W środę koszykarzom z Poznania wychodziło wszystko, co doprowadziło do wysokiej wygranej z Turowem 69:47. O awansie do półfinału Tauron Basket Ligi zadecyduje więc piąty mecz, który obędzie się w Zgorzelcu.

Od początku pierwszej kwarty koszykarzom z Poznania wychodziło wszystko. Podopieczni Milji Bogicevicia trafiali z każdej pozycji, a w obronie nie pozwalali na wiele gościom ze Zgorzelca. Ci nie trafiali z czystych sytuacji co wzorowo wykorzystywali gospodarze. Po pierwszej kwarcie PBG Basket prowadził 20:8, a w drugich dziesięciu minutach przewaga gospodarzy wzrastała. Dobrze grał Eddie Miller, który skutecznie kończył ataki poznaniaków. Goście nie moli się przeciwstawić dobrze grającym gospodarzom i ich straty wzrastały z minuty na minutę. Po pierwszej połowie PBG Basket Poznań prowadził aż 41:16!

Przed ostatnimi dwiema kwartami było już jasne, że przewaga poznaniaków jest na tyle wysoka, że pozwoli gospodarzom utrzymać kilkunastu punktową przewagę i dowieść zwycięstwo do końca. W trzeciej kwarcie goście nie odrobili żadnego punktu. W czwartej mimo szybszej gry Turów odrobił tylko trzy punkty i ostatecznie uległ w Poznaniu gospodarzom 69:47.

O awansie do półfinału Tauron Basket Ligi zadecyduje więc ostatni, piąty mecz, który odbędzie się w Zgorzelcu.

PBG Basket Poznań - Turów Zgorzelec 69:47