PBG Basket – Zastal 90:77: Znakomity mecz i niespodziewana wygrana poznaniaków!

Od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli rundę rewanżową ...
Od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli rundę rewanżową ... archiwum/eM
Od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli rundę rewanżową koszykarze PBG Basket, którzy pokonali w Poznaniu wyżej notowany Zastal Zielona Góra 90:77.

W tym sezonie poznaniakom udawało się wygrywać jedynie z rywalami z dolnej części tabeli. Ostatnio zanotowali serię aż siedmiu porażek z rzędu, w tym bardzo bolesną, po po dogrywce ze Śląskiem Wrocław.

Tymczasem mecz z Zastalem okazał się niezwykle udany w wykonaniu podopiecznych Miliji Bogcevicia. W pierwszych minutach długo minimalnie prowadzili goście, ale na ostatnie dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty po celnych rzutach Djordje Micia i Jakuba Parzeńskiego PBG Basket wyszedł na trzypunktowe prowadzenie.

Ostatecznie po 10 minutach poznaniacy prowadzili 6 punktami, a do przerwy przewagę udało im się zwiększyć do 9 „oczek”, a wszystko dzięki niebywałej celności przy rzutach za trzy punkty, których w samej drugiej kwarcie było aż 7 z rzędu!

Także w trzeciej kwarcie poznaniacy dość regularnie trafiali zza linii 6,25 m. Gracze Zastalu starali się odpowiadać tym samym, ale pudłowali. Po półgodzinie gry PBG Basket prowadził 68:54 i przewagi już nie zmarnował.

W czwartej kwarcie w pewnym momencie poznaniacy mieli już nawet 21 punktów przewagi nad rywalami, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 90:77, co należy uznać za sporą niespodziankę. Na uwagę zasługuje znakomity mecz Mateusza Bartosza, który zdobył 18 punktów i miał aż 11 zbiórek.

PBG Basket Poznań - Zastal Zielona Góra 90:77

Kwarty: 26:20, 18:15, 24:19, 22:23