PBG Basket znowu wygrywa!

W drugim meczu memoriału im. Jacka Ponickiego koszykarze PBG Basket pokonali czeski zespół BK Prostejov i są już bardzo bliscy wygrani całego turnieju. W niedzielę ostatni mecz z Anwilem!

Czesi w piątek pokonali Anwil Włocławek, co wskazywało, że jest to drużyna o sporym potencjale sportowym. Potwierdział to pierwsza kwarta wygrana przez graczy z Prostejov trzema punktami.

W drugiej poznaniacy sie przebudzili i po znakomitych ostatnich minutach wyszli przed przerwą na 11-punktowe prowadzenie. Czesi starali się odrobić straty, ale nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Ostetcznie PBG Basket wygrał 96:87, a najwięcej punktów zdobył Andrija Cirić. Tym razem na parkiecie zobaczyliśmy także Wojciecha Szawarskiego, który zdobył 14 "oczek".

W drugim meczu Polpharma pokonała Anwil Włocławek 77:72. Włocławianie będą ostatnim rywalem PBG Basket. Mecz zostanie rozegrany o godz. 13 w hali AWF przy Drodze Dębińskiej. Dwie godziny wcześniej na parkiecie zobaczymy pojedynek BK Prostejov z Polpharmą. Przypominamy, że wstęp na mecze jest bezpłatny.**

PBG Basket Poznań - BK Prostejov 96:87
Kwarty: 21:24, 30:18, 19:21, 26:24

PBG Basket: Cirić 24 (2x3), A.J. Graves 17(3x3), Szawarski 14(2x3), Kljajević 10, Waczyński 11 , Radke 8 , Białek 6, Duvnjak 4, Bartosz 2.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 72:77

Kwarty: 13:15, 12:23, 25:23, 22:16

Anwil: Pluta 13, Trimboli 12, Jovanović 11, Green 9, Sullivan 8, Dunn 7, Szubarga 7, Barycz 3, Glabas 2.

Polpharma: Mirkovic 8, Okafor 5, Weeden 21, Angley 9, Majewski 10, Ochońko 2, Kulig 10, Jarecki 3, Dąbrowski 3.

Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia z meczu, kliknij w miniaturki pod artykułem.

Zobacz relację i zdjecia z pierwszego meczu turnieju:
Młodzi koszykarze PBG Basket potwierdzili charakter

Po dwóch kwartach poznańscy koszykarze przegrywali z Polpharmą 35:46, ale po świetnej końcówce wygrali pierwszy mecz memoriału im. Jacka Ponickiego 76:69.