Perfekcyjny set

LIC
Pilanki w imponującym stylu zainaugurowały rozgrywki. ,, Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo, jakby wskazywał wynik’’ - zaznaczył trener Nafty Roman Murdza.

Pilanki w imponującym stylu zainaugurowały rozgrywki.
,, Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo, jakby wskazywał wynik’’
- zaznaczył trener Nafty Roman Murdza.

Nafciarki w pierwszym secie wręcz rozniosły gospodynie. Prowadziły od samego początku: 6:1, 16:7, 20:11. - Wszystko idealnie funkcjonowało, blok, zagrywka, przyjęcie, kończyliśmy ataki - opowiadał trener Murdza. W następnych setach było już jednak ,,na noże’’ - dodał.
Bydgoszczanki grały bardzo spięte, zagrywka, która jest ich jednym z najmocniejszych atutów, nie była groźna dla drużyny gości. Gospodynie zepsuły aż 11 serwisów, a w sumie aż 20 punktów pilanki zdobyły po błędach Adriany.
Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Adriany 8:6, 13:10, ale potem pilanki zdobyły cztery punkty z rzędu i było 13:14. Jak się później okazało, Nafta nie oddała już prowadzenia. W ostatnim secie bydgoski zespół prowadził 19:16, ale po kilku minutach już przegrywał 19:22, by ostatecznie ulec 20:25.

- Cieszę się, że końcówki setów potrafiliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść, wcześniej w turniejach towarzyskich różnie z tym bywało. Popełniliśmy bardzo mało błędów, zwłaszcza w ataku. Sporo punktów zdobyliśmy blokiem. Najlepiej punktowała Agata Karczmarzewska, ale na słowa uznania zasłużyła Agnieszka Orłowska, która do niedawno zmagała się z kontuzją - stwierdził szkoleniowiec pilanek.

Adriana Bydgoszcz - Nafta Gaz Piła 0:3

(13:25, 22:25, 20:25).

Adriana: Godos, Liniarska, Serafimowa, Ciaszkiewicz, Kuligowska, Kowalkowska i Leśniewicz (libero) oraz K.Mróz, Wilczyńska, Tobiś;

Nafta Gaz: Karczmarzewska, Kupisz, Staniszewska, Beżenar, Skowrońska, Orłowska i Styskal (libero).