PGA 2015: Konkurs Cosplay, czyli bohaterowie gier komputerowych na MTP [ZDJĘCIA, WYNIKI]

AGA
Szukasz rozrywki? Znajdziesz ją w naszym mieście! Łukasz Gdak
Za nami Konkurs Cosplay na PGA 2015. Po raz trzeci cosplayerzy przebrani w kostiumy bohaterów z gier komputerowych stanęli w zawodach o nagrody i tytuł bohatera PGA.

Poznań Game Arena - wszystko w jednym miejscu

– Uwielbiamy konkursy, kochamy rozdawać nagrody i dobrze się bawić – mówi Jakub Kaczmarek, specjalista ds. zwiedzających Targów PGA.

Konkurs Cosplay to nie tylko precyzyjne odwzorowanie wyglądu danej postaci, ale i odpowiednia prezentacja, którą cosplayer musi podbić serca publiczności Poznań Game Arena. Każdy z zawodników musi pokazując swój kostium, wykazać się znajomością swojej postaci (jej zachowań) i grą aktorską. W tym roku do zawodów stanęło 40 cosplayerów, którzy pokazali się na Scenie Gółwnej PGA w pawilonie 6A.

Konkurs Cosplay PGA 2015 - WYNIKI

Oto zwycięzcy Konkursu Cosplay na Poznań Game Arena 2015:

I miejsce - Dovahkiin, Skyrim - Dragonborn
II miejsce - Singed, League of Legends
III miejsce - Krzyżowiec, Diablo 3

Najlepszy występ - Reaper Soraka, League Of Legends

ZOBACZ TAKŻE: Cosplayerzy opanowali MTP. Oto najbardziej odjechane stroje! [FOTO]

- Na Konkurs Cosplay dostaliśmy prawie 100 zgłoszeń, z czego do finałowej rozgrywki na scenie zakwalifikowaliśmy prawie 40 osób - mówi Jakub Kaczmarek, specjalista ds. zwiedzających Targów PGA. - Na scenie pojawiły się przeróżne postaci od gier tj. League Of Legends czy Skyrim aż po Tekken’a. Jury w składzie Issabel, Madlencia czyli znane zawodniczki Cosplay oraz Łukasz Wołonkiewicz wybrali najlepsze i najciekawsze stroje w konkursie.
Pełna scena, a przede wszystkim pełna widownia pokazuje, jak popularny jest to temat.

Poznań Game Arena 2015 potrwa do niedzieli, 18 października, do godziny 19.00. PGA odbywa się w pawilonach 6, 6A, 7, 7A, 8, 8A, 14 i 15 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Bilety wstępu kosztują 20 zł.

Wideo

Dodaj ogłoszenie