Piast Gliwice - Lech Poznań 3:2. Katastrofalna postawa obrony Kolejorza [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Kolejorz niespodziewanie przegrał w Gliwicach. Katastrofalne błędy popełniała w tym meczu poznańska defensywa. Piast Gliwice - Lech Poznań 3:2 - oto zdjęcia z niedzielnego meczu.

Piast Gliwice - Lech Poznań 3:2

Poznańska Lokomotywa zaczęła ten mecz zgodnie z planem. W 3. minucie Gergo Lovrencsics uciekł Piotrowi Brożkowi i zagrał w pole karne. Kasper Hamalainen z kilku metrów trafił w poprzeczkę, ale skuteczną dobitką popisał się Szymon Pawłowski.

Tuż przed przerwą Fin po raz drugi uderzył w poprzeczkę!

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Najpierw Gerard Badia dośrodkował z rzutu wolnego. Kamil Wilczek przeskoczył Marcina Kamińskiego i głową doprowadził do wyrównania.

Chwilę później po katastrofalnym błędzie Kamińskiego, który nie opanował piłki, Bartosz Szeliga wyszedł sam na sam z Maciejem Gostomskim i skuteczną podcinką umieścił piłkę w siatce.

Stoper Kolejorza częściowo odkupił swoje winy w 68. minucie spotkania. Kamiński otrzymał piłkę od Muhameda Keity i uderzeniem z ostrego kąta wcisnął futbolówkę tuż przy krótkim rogu.

Kiedy wydawało się, że Lech przyciśnie i zdobędzie zwycięskiego gola, Konstantin Vassiljev zagrał długą piłkę do Tomasza Podgórskiego. Ten wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony pod poprzeczkę.

Tym samym Kolejorz przegrał z Piastem Gliwice po raz pierwszy od sezonu... 1982/83, kiedy uległ rywalowi w Pucharze Polski.

Piast Gliwice - Lech Poznań 3:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Szymon Pawłowski (3), 1:1 Kamil Wilczek (47-głową), 2:1 Bartosz Szeliga (50), 2:2 Marcin Kamiński (68), 3:2 Tomasz Podgórski (86).

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes - Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Hebert, Piotr Brożek - Bartosz Szeliga (75. Tomasz Podgórski), Carles Martinez Embuena, Sasa Zivec, Łukasz Hanzel (46. Konstantin Vassiljev), Gerard Badia (69. Ruben Jurado) - Kamil Wilczek.

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz - Gergo Lovrencsics (82. Dariusz Formella), Łukasz Trałka, Szymon Drewniak (56. Dawid Kownacki), Darko Jevtic, Szymon Pawłowski (67. Muhamed Keita) - Kasper Hamalainen.