Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PIENIĄDZE - Giełda pracy dla osób niepełnosprawnych

Małgorzata Mrozek
Na giełdzie zaprezentowało się 12 pracodawców
Na giełdzie zaprezentowało się 12 pracodawców Małgorzata Mrozek
Dziś o godz. 11 w restauracji Szklarnia przy ul. Głogowskiej rozpoczęła się giełda pracy dla osób niepełnosprawnych. Przez trzy godziny mogli oni porozmawiać z przedstawicielami potencjalnych pracodawców oraz poznać reguły współpracy ze Stowarzyszeniem Eko Salus, organizatorem giełdy.

Na giełdzie pracy swoje oferty dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności przedstawiło 12 firm. Część z nich proponowała pracę jako pracownik sprzątający, ale na szczęście nie zabrakło też nieco ambitniejszych stanowisk, takich jak projektowanie grafiki, czy asystentka. W wielkopolskich przedsiębiorstwach znalazło się także sporo miejsc pracy w telemarketingu. Zaletą większości ofert była możliwość zatrudnienia na cały etat. Z pewnością to, bardziej niż charakter oferowanych stanowisk, przyczyniło się do zainteresowania giełdą pracy. W ciągu pół godziny od otwarcia, w restauracji zjawiło się około 30 zainteresowanych.

Organizatorem giełdy pracy było Stowarzyszenie „Środowisko dla Niepełnosprawnych Ekosalus”. Jego pracownicy na co dzień pomagają znaleźć pracę osobom niepełnosprawnym. - Nasza pomoc odbywa się w kilku etapach. Najpierw poznajemy osoby, które się do nas zgłaszają. Udzielamy im wsparcia i szukamy odpowiedniego pracodawcy – mówi Adrian Gronek, trener pracy ze Stowarzyszenia. - Kolejnym krokiem są próby pod kątem pracodawcy, a dalej już monitorowanie niepełnosprawnych, w tym dopilnowanie badań lekarskich, jak i przedłużania umowy o pracę – dodaje.

Osoby niepełnosprawne przychodzące do Stowarzyszenia Eko Salus mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego oraz psychologa. Pomagają oni takim osobom, które np. długo siedziały w domu bez pracy i mogą mieć problem z komunikacją ze społeczeństwem. - Zainteresowani nie są rzucani na głęboką wodę, lecz przygotowywani do pracy, w przeciwnym wypadku tylko byśmy im zaszkodzili – wyjaśnia Adrian Gronek.

Dzisiejsza giełda nie jest ani pierwszą ani ostatnią organizowaną przez Stowarzyszenie Eko Salus. W celu pełniejszej aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, organizacja współpracuje z jednostkami samorządowymi, także z urzędem pracy. Jak potwierdzają to członkowie stowarzyszenia oraz pracodawcy, o wiele łatwiej znaleźć osobom niepełnosprawnym pracę przez pośrednictwo niż samemu.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto