MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza praca

Joanna MAŁECKA
Z programu ,,Pierwsza Praca’’ najczęściej korzystają studenci. Fot. Andrzej Szozda
Z programu ,,Pierwsza Praca’’ najczęściej korzystają studenci. Fot. Andrzej Szozda
Program powstał z myślą o młodych osobach, absolwentach szkół ponadgimnazjalnych, którzy potrzebują pomocy w poszukiwaniu zatrudnienia. Do końca 2003 roku ponad milion młodych osób na terenie Polski skorzystało z ...

Program powstał z myślą o młodych osobach, absolwentach szkół ponadgimnazjalnych, którzy potrzebują pomocy w poszukiwaniu zatrudnienia.

Do końca 2003 roku ponad milion młodych osób na terenie Polski skorzystało z programu Pierwsza Praca.
Propozycje przedstawione przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej miały przede wszystkim na celu ułatwienie absolwentom zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych. Realizacja programu służy jednak pobudzeniu rozwoju gospodarczego i aktywności lokalnej w rozwiązywaniu problemów społecznych.

„Pierwsza Praca” stanowi integralną część programu społeczno-gospodarczego rządu i jest jednym z instrumentów realizacji Narodowej Strategii Wzrostu Zatrudnienia i Zasobów Ludzkich w latach 2000-2006, opartej na Europejskiej Strategii Zatrudnienia. Zgodnie z wytycznymi w sprawie zatrudnienia, przyjętymi przez Radę i Parlament Europejski, młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy są przedmiotem szczególnej troski Krajów Członkowskich. Podstawowym celem programu jest aktywizacja zawodowa młodych osób z roczników wyżu demograficznego, które właśnie ukończyły szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe, ale nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego lub które nie znalazły zatrudnienia i są osobami długotrwale bezrobotnymi. Zainteresowani mogą liczyć na pomoc doradców zawodowych i pośredników pracy z powiatowych urzędów pracy oraz doradców z centrów informacji i planowania kariery zawodowej wojewódzkich urzędów pracy.

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu w 2004 roku kontynuował realizację rządowego programu „Pierwsza Praca”. Działania w Programie realizowane są obecnie na terenie województwa wielkopolskiego w następujących segmentach: „Małe i średnie przedsiębiorstwa”, „Samozatrudnienie”, „Informacja, poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy”, „Działania wynikające z programów PAOW oraz PHARE.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto