Pierwsze zwycięstwo w sezonie

TOM
Siatkarki Nafty odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Mistrzynie Polski po dramatycznym meczu, w tie breaku pokonały na wyjeździe Bank Pocztowy Bydgoszcz.

Pierwszy set wczorajszego meczu nie zapowiadał jednak dramatycznej końcówki. Pilanki imponowały bowiem dobrą zagrywką, nie zawodziło przyjęcie i to wystarczyło, aby dość łatwo pokonać w tej odsłonie trzeci zespół poprzedniego sezonu. Niestety, ta wygrana nieco uśpiła mistrzynie kraju, które w nastęnych dwóch partiach zupełnie oddały inicjatywę rywalkom. Początek czwartego seta także nie rozpoczął się po myśli siatkarek Nafty. Rywalki prowadziły już 5:1 i wydawało się, że pójdą za ciosem i zakończą spotkanie już w tej partii. Na szczęście w pilskiej drużynie ,,obudziła’’ się niewidoczna do tego momentu Maria Liktoras, równie dobrze grała Barbara Merta i w efekcie przyjezdne nie tylko odrobiły straty, ale również doprowadziły do tie breaku.

Decydująca odsłona była niesamowicie wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. To bydgoszczanki miały jednak jako pierwsze dwie piłki meczowe, przy stanie 14:12. Na szczęście podopieczne Leszka Milewskiego zdołały wybronić się z tej arcytrudnej sytuacji i doprowadziły do remisu. Później prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie w decydującym momencie górę wzięło doświadczenie pilskiej drużyny, która tym samym wreszcie zainkasowała komplet punktów.

Bank Pocztowy Bydg. - Nafta Gaz Piła 2:3

(21:25, 25:18, 25:16, 22:25, 19:21)

Bank Pocztowy: Kowalkowska, Riabko, Liniarska, Malinowska, Leper, Kotewicz oraz Leśniewicz (libero), Krenc

Nafta: Liktoras, Archangielska, Orłowska, Merta, Ozowa, Karczmarzewska oraz Malujdy (libero), Rosner, Kovacova