Piłka nożna: Lech Poznań pokonał Spartę 3:0

Hubert Maćkowiak
Bartosz Ślusarski strzelił gola w sparingowym meczu ze Spartą Praga
Bartosz Ślusarski strzelił gola w sparingowym meczu ze Spartą Praga Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Lech Poznań wygrał 3:0 ze Spartą Praga w meczu sparingowym na zgrupowaniu w Hiszpanii. Bramki dla Kolejorza zdobyli: Artjom Rudniew, Aleksandar Tonew i Bartosz Ślusarski.

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Już w 2. minucie swoją okazję do objęcia prowadzenia mieli prażanie. Grajciar znalazł się w sytuacji sam na sam z Buriciem, ale strzelił obok słupka.

W 17. minucie oglądaliśmy szybką kontrę Lecha. Ostatnie podanie Rudneva do Toneva było jednak niecelne. Gdyby snajper Lecha zagrał lepiej, Bułgar dopełniłby formalności. Kilka minut później szczęścia próbował zarówno Rudniew, jak i Tonew, ale żaden z nich nie zdołał skierować piłki do siatki.

Pierwsza bramka dla Kolejorza padła dopiero w 57. minucie. Rudniew podał do Tonewa, a Bułgar mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans czeskiemu bramkarzowi. Dwie minuty później było już 2:0 dla drużyny prowadzonej przez Jose Bakero. Po zagraniu Siergieja Kriwca jeden z obrońców Sparty zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Takiej okazji Rudniew nie zmarnował.

W 79. minucie poznaniacy mieli rzut wolny i bardzo dobrze go rozegrali. Djurdjević podał do Arboledy, ten głową zagrał do Ślusarskiego, który także głową wpakował piłkę do bramki prażan. Lech wygrał wysoko głównie dzięki świetnej koncentracji i skuteczności w drugiej połowie.

Drużyna z Poznania na tle dobrze wyszkolonego technicznie i taktycznie przeciwnika zaprezentowała się naprawdę korzystnie.

Sparta Praga - Lech Poznań 0:3

Bramki: 0:1 Tonew (57.), 0:2 Rudniew (59. z karnego), 0:3 Ślusarski (79.)

Sparta: Vaclik - Janas (62. Folprecht), Zapotocny (62. Kaderabek), Jarosik (62. E. Brabec), Pamić (62. Kerić) - Matejovsky (62. Prikryl), Holek (62. Slepicka), Sionko (31. Mares), Krejci (62. Husbauer) - Grajciar (62. Frydek) - Kweuke (62. J. Brabec).

Lech: Burić - Wojtkowiak (62. Kikut), Kamiński, Wołąkiewicz (62. Arboleda), Henriquez - Możdżeń (62. Djurdjević), Murawski (62. Drygas), Kriwiec (74. Wolski) - Stilić, Rudniew (62. Ubiparip), Tonew (62. Ślusarski).