Piłka nożna - Lech przegrał z Liteksem 0:2

Krzysztof Kotorowski skapitulował dwa razy
Krzysztof Kotorowski skapitulował dwa razy M. Zakrzewski
Piłkarze Lecha Poznań przegrali w ostatnim sparingu na obozie w Turcji z Liteksem Łowecz 0:2 (0:0).

Gole w tym meczu padły w drugiej połowie. W 53. min. z prawej strony dośrodkował Zanev, błąd popełnił Marcin Kikut i Djermanović z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki Kolejorza. Kotorowski nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Pięć minut przed końcem spotkania z rzutu rożnego zacentrował Yanev. W polu karnym najprzytomniej zachował się Diouf, który uderzeniem głową z bliska umieścił piłkę w bramce mistrza Polski.

Trener lechitów Jose Maria Bakero po raz pierwszy podczas zgrupowania w Turcji miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Grając w najsilniejszym składzie poznaniacy nie sprostali lepiej dysponowanym Bułgarom, którzy stworzyli więcej sytuacji bramkowych i wygrali zasłużenie.

Dla piłkarzy Lecha był to ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji, które zakończy się we wtorek. Dwa dni później mistrzowie Polski zmierzą się w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej ze Sportingiem Braga.

Lech Poznań - Liteks Łowecz 0:2 (0:0)