Piłka nożna - Wygrane młodzieży i zespołu oldbojów

Maciej Lehmann
Jacek Dembiński błysnął w niedzielę strzelecką formą
Jacek Dembiński błysnął w niedzielę strzelecką formą Janusz Romaniszyn
To był udany weekend dla Lecha. 89. urodziny klubu uczciły zwycięstwami też drużyny Młodej Ekstraklasy oraz Oldbojów.

W meczu 19. kolejki Młodej Ekstraklasy zespół Lecha Poznań pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0. Jedyną bramkę spotkania strzelił w 65. minucie Tomasz Kowalczuk. Podopieczni trenera Karola Brodowskiego tym samym wygrali już trzeci kolejny mecz w rozgrywkach. Z kolei zespół Jagiellonii podobnie jak pierwsza drużyna nie może w tym roku pochwalić się zwycięstwem.

- Zwycięstwo było zasłużone, a mogło być jeszcze wyższe, gdyby piłka po dobrym strzale Chromińskiego znalazła drogę do siatki, niestety jednak uderzyła w słupek - mówi na oficjalnej stronie klubu trener drużyny ME Karol Brodowski.

Bohaterem meczu rozgrywek Pucharu Polski między Oldbojami Lecha a Lechitą Kłecko był Jacek Dembiński, który strzelił trzy gole. Pierwsza bramka dla Lecha padła dośrodkowaniu z rzutu wolnego Arkadiusza Bąka. Dembiński zachował zimną krew i doprowadził do wyrównania. W 70. minucie snajper Kolejorza znów okazał się najsprytniejszy w polu karnym i z bliska po raz drugi skierował piłkę do siatki. W 75. minucie lechici wykorzystali złe wybicie bramkarza rywali, a Dembiński po dobitce strzału Suchomskiego skompletował hat-tricka. W 83. minucie po faulu na najlepszym piłkarzu meczu rzut karny na czwartą bramkę zamienił Suchomski.

Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:1 (0:1)
Bramka: Kowalczuk 65.
Lech ME: Kasprzik - Łągiewka, Barabasz, Cieślak, Kamiński - Chromiński, Golla - Kapsa, Bereszyński, Jakóbowski (46. Kowalczuk) - Jurga (90. Olszak)

Puchar Polski 1/8 finału na szczeblu okręgu: Lech Poznań Oldboys - Lechita Kłecko 4:2 (1:1)
Bramki dla Lecha: Dembiński 12, 70, 75, Suchomski 84 karny
Lech: Przybylski - Sangowski, Wojtala, Łukasik, Kofnyt - Rybak, A. Bąk, Najtkowski - Suchomski (54. Mizgalski), Maryniak, Dembiński

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0