Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna: Wyrównany bój Nielby z Kwidzynem na remis

Jacek Pałuba
Nielba zremisowała pierwszy mecz w tym sezonie
Nielba zremisowała pierwszy mecz w tym sezonie A. Dembiński
Dosłownie ułamków sekundy zabrakło piłkarzom ręcznym Nielby Wągrowiec, aby pokonać brązowego medalistę poprzedniego sezonu MMTS Kwidzyn. Co prawda Jakub Płócienniczak trafił do siatki rywali, jednak zrobił to już po ostatniej syrenie, kończącej spotkanie, a siódemka trenera Edwarda Kozińskiego po raz pierwszy w tym sezonie zremisowała w swojej hali 30:30 (13:13).

Niedzielny pojedynek był zacięty i wyrównany. Ekipa MMTS nieprzypadkowo zajmuje obecnie trzecią lokatę w tabeli. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Markuszewskiego jest poukładany i właściwie bez słabych punktów.

W pierwszej połowie kwidzynianie mieli trudności z pokonaniem bramkarza Nielby Adriana Konczewskiego. To dzięki niemu gospodarze prowadzili 4:2, 7:5 i 8:7. Potem goście wykorzystali słabszy moment gry Nielby i wygrywali 10:8. Ale po trzydziestu minutach był remis 13:13. Po przerwie zespół z Wągrowca wreszcie wypracował przewagę (18:15 w 38. minucie), ale rywale grający konsekwentnie doprowadzili do remisu 19:19, a chwilę potem nawet wygrywali 23:20. Na szczęście w końcówce spotkania Nielba potrafiła się "pozbierać" i wywalczyła cenny punkt z mocnym rywalem.

Za tydzień siódemka trenera Kozińskiego po raz ostatni w tym roku zagra wyjazdowy mecz z Chrobrym Głogów. A potem wreszcie zawodnicy będą mogli odpocząć, bo widać już przy kadrowych brakach (kontuzje), że są mocno zmęczeni.

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 30:30 (13:13)