Piłkarki UAM-u powalczą o brąz

Adam Łojewski
W niedzielę, 17 lutego, w hali na Morasku ostateczne rozstrzygnięcia. Futsalistki z Poznania powalczą o ligowe podium.

W ostatnich dniach dość głośno zrobiło się o piłkarkach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W niedziele zawodniczki prowadzone przez Wojciecha Weissa wywalczyły w Szczecinie srebrne medale Mistrzostw Polski w futsalu.

Już w niedzielę szansa na kolejny medal. Po udanym sezonie w rozgrywkach ligowych, poznanianki w tabeli zajęły drugie miejsce i w niedzielę (17 lutego) spotkają się z zespołem Rolnik B. Głogówek w walce o brązowy medal.

UAM zajął w lidze drugie miejsce ustępując piłkarkom z Siemiatycz tylko gorszym bilansem bramek. Podobnie jak pierwszy mecz w Siemiatyczach, który gospodynie wygrały 6:4, w rewanżu poznanianki po zaciętym meczu również ograły rywalki 6:4. Ostatecznie jednak, bilans bramkowy lepszy miały zawodniczki z Siemiatycz i to one zagrają w finale.

- Szkoda, że nie zagramy o złoto, ale bez względu na to powalczymy ze wszystkich sił o trzecie miejsce - mówi Magdalena Pawłowska, zawodniczka UAM Poznań. - Szykują się wielkie emocje, na które zapraszamy kibiców.

Doping z pewnością się przyda. Mecz o trzecie miejsce i brązowe medale rozpocznie się w niedzielę, 17 lutego o godzinie 18.00 w hali przy ul. Zagajnikowej 9.